ادعای جنجالی نتانیاهو درباره آتش بس در غزه

نتانیاهو بجای توجه به واقعیت های میدانی از آمال خود سخن به میان آورد و افزود: براساس توافقی که در آینده به دست خواهد آمد، نباید به حماس اجازه داده شود از طریق مرز مصر با نوار غزه، اقدام به قاچاق سلاح کند.

نخست وزیر رژیم اشغالگر ادامه داد: براساس توافق مذکور، هزاران نیروی مسلح قادر به بازگشت به شمال نوار غزه نخواهند بود.

خبر مرتبط
نخست وزیر جدید انگلیس با نتانیاهو گفت‌و‌گو کرد

دفتر نخست وزیر انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که کی‌یر استارمر در تماسی تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اسرائیل درباره آخرین تحولات مربوط به غزه گفت‌وگو کرد.

دفتر نتانیاهو در این باره ادعا کرد: موضع سختگیرانه بنیامین نتانیاهو علیه متوقف شدن عملیات نظامی در رفح، حماس را به شرکت در مذاکرات برای آتش بس در غزه وادار کرده است.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از نخست وزیر رژیم اشغالگر اعلام کرد: براساس پیشنهادی که اسرائیل با آن موافقت کرده است به آوارگان اجازه داده می شود به خانه هایشان برگردند، بدون اینکه اهداف جنگ کنار گذاشته شود.

پایگاه خبری «خلیج آنلاین» روز جمعه به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی از آغاز دور جدید مذاکرات برای پایان دادن به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در دوحه پایتخت قطر خبر داد.

این منبع گفت که پاسخ حماس، روند عملیاتی ادامه مذاکرات را تسریع می کند و ممکن است زمینه را برای انعقاد توافق جهت دستیابی به توافق نهایی آتش بس فراهم کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.