نخست وزیر جدید انگلیس با نتانیاهو گفت‌و‌گو کرد

در این بیانیه آمده است که استارمر بر «ضرورت آشکار و فوری [برقراری] آتش‌بس، بازگشت گروگان‌ها و افزایش فوری میزان کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان [در غزه] تاکید کرد.»

استارمر همچنین از تبریک نتانیاهو برای پیروزی در انتخابات پارلمان انگلیس، تشکر و اعلام کرد که مشتاقانه منتظر «تعمیق بیشتر روابط نزدیک» طرفین است.

خبر مرتبط
حمله آمریکا و انگلیس به یمن

رسانه‌های یمن از حمله متجاوزانه آمریکا و انگلیس به یمن خبر دادند.

بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیر انگلیس، وی افزود: همچنین مهم است که شروط بلندمدت برای راه‌حل دو دولتی فراهم شود، از جمله حصول اطمینان از اینکه تشکیلات خودگردان فلسطین از امکانات مالی برای فعالیتی موثر برخوردار باشد.

به گزارش ایرنا، کی‌یر استارمر رهبر حزب کارگر که در انتخابات سراسری روز پنجشنبه (۱۴ تیرماه) پیروز شد و سکان دولت به مدت پنج سال را در دست گرفته است، از همان روزهای آغاز جنگ غزه، مدعی شد: «اسرائیل حق دارد هر کاری که می‌تواند انجام دهد تا گروگان‌ها (اسرای اسرائیلی) را سالم و سلامت بازگرداند».

وی همچنین اسفند ۱۴۰۲، در اقدامی که نشان‌دهنده عمق وفاداری وی به رژیم صهیونیستی است، مانع تصویب طرح پیشنهادی یکی از احزاب سیاسی انگلیس درباره حمایت از آتش‌بس غزه در پارلمان شد و متن دیگری را به رای‌ گذاشت که در آن باوجود حمایت از توقف جنگ، دست رژیم صهیونیستی را برای تداوم کشتار مردم فلسطین باز می‌گذارد.

در این طرح ادعا شده است که در صورت ادامه مبارزات حماس «نمی‌توان از اسرائیل انتظار داشت جنگ را متوقف کند.»

رژیم صهیونیستی طی ۹ ماه گذشته، کشتار گسترده‌ای را در غزه به راه‌ انداخته و ضمن بستن تمام گذرگاه‌ها و جلوگیری از ورود کمک‌های امدادی، این منطقه را به یک ویرانه تبدیل کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد ماه پیشتر قطعنامه‌ای را در حمایت از آتش‌بس در غزه تصویب کرد اما نتانیاهو که مشروعیت خود را در سرزمین‌های اشغالی و عرصه بین‌الملل از دست داده است، بر تداوم جنگ اصرار دارد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.