دمای هوا در این استان به ۵۱ درجه‌ رسید

فرج‌الله شکوهی‌پور در بوشهر افزایش شرجی و دمای هوا از پدیده‌های غالب هواشناسی استان بوشهر در ۲۴ ساعت گذشته دانست و اظهار داشت: بر اساس بررسی‌ها دمای هوای برخی شهرهای استان بوشهر از ۵۱ درجه فراتر رفت.

وی دمای هوا شبانکاره در دشتستان بالای ۵۱ درجه دانست و بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته دمای هوا خورموج در دشتی، آب‌پخش در دشتستان ۴۹ درجه ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر دمای هوای مرکز دشتستان و تنگستان را ۴۸ درجه اعلام و خاطرنشان کرد: رطوبت و شرجی در شبانه‌روزی گذشته در گناوه ۹۹ درصد ثبت شده است.

شکوهی‌پور میزان شرجی و رطوبت در خارگ و بوشهر را ۹۳ درصد دانست و اضافه کرد: شرجی در بهرگان دیلم و بندر دیر ۹۰ درصد ثبت شد و مابقی شهرهای استان بوشهر زیر ۸۶ درصد است.

وی با بیان اینکه از اواسط هفته جاری دمای هوا در اغلب نقاط استان بوشهر روند افزایشی خواهد داشت خاطرنشان کرد: میزان رطوبت در استان بوشهر روند افزایش دارد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان خبر داد و تصریح کرد: تا روز سه‌شنبه ۱۹ تیر ماه ضمن افزایش سرعت وزش باد تا بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت ارتفاع موج دریا در خلیج فارس و نوار ساحلی استان بوشهر ۲ متر پیش‌بینی شده است.

شکوهی‌پور افزایش نسبی ارتفاع موج در خلیج فارس، اختلال در فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی را از جمله مخاطرات این هشدار دریایی دانست.

وی با تأکید بر پرهیز از تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی در مناطق تحت تأثیر خواستار تمهیدات لازم برای پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.