اقدام مهم گمرکات خوزستان برای رفاه حال بازرگانان

بهروز قره‌بیگی بیان کرد: قراردادی با شرکت انبارهای عمومی کشور برای راه‌اندازی انبار ذخیره کالا در استان و رفاه حال بخش خصوصی منعقد شده است.

وی گفت: این شرکت از یکم خردادماه در اهواز مستقر شده و شروع به کار کرده که بخش خصوصی می تواند از این ظرفیت گمرک استفاده کنند.

ذخیرهه‌سازی به موقع و جلوگیری از دپوی کالا در مرزهای استان یکی از دغدغه‌های بازرگانان است که با این اقدام گمرک بخش زیادی از مشکلات بخش خصوصی حل خواهد شد.

قره‌بیگی افزود: این شرکت تجهیزات تخلیه، بارگیری و نگهداری کالا را دارد و کمک بزرگی به بخش خصوصی خواهد کرد و در حمل یکسره کالا از مرز به انبار می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

مدیرکل گمرک اهواز با بیان اینکه این شرکت نیمه خصوصی است اظهار کرد: کالاهای وارداتی یا کارنه‌تیر امکان ذخیره‌سازی در این انبار را دارد.

نائب رییس اتاق بازرگانی اهواز: نگاه به مرزهای خوزستان در سطح ملی باشد

وی ادامه داد: در حال حاضر فعالیت این شرکت برای مرز چذابه در نظر گرفته شده و تلاش می‌شود تا با توسعه این ظرفیت، بازرگانان با مشکلات کمتری در انتقال و یا ذخیره سازی کالا روبرو شوند.

تامین دستگاه ایکس‌ری در ۲ مرز چذابه و شلمچه

قره‌بیگی با اشاره به اینکه سال گذشته ۲ دستگاه ایکس‌ری در مرزهای چذابه و شلمچه استان نصب شد گفت: ۶ دستگاه دیگر نیز تهیه شده و در حال نصب در مرزهای استان هستند.

وی اضافه کرد: رفع موانع بر سر راه صادرات و تامین رفاه هر چه بیشتر برای بازرگانان از مهم‌ترین برنامه‌های امسال گمرک استان است.

مدیرکل گمرکات اهواز اظهار کرد: ۱۷ طرح عمرانی در استان توسط این دستگاه تعریف شده که با رشد اعتبار گمرکات استان شاهد تحول خوبی در حوزه عمرانی خواهیم بود.

خوزستان دومین استان وارد کننده و سومین استان صادرکننده کالای کشور است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.