حمایت تازه از قطعنامه آتش‌بس فوری در نوار غزه

رئیس جمهور ازبکستان با اشاره به اینکه پیامدهای جنگ خونینی که از ۹ ماه پیش تاکنون در غزه جریان دارد ما را در اندوهی عمیق فرو برده است، گفت: هیچ چیزی نمی‌تواند این درگیری‌ها را که منجر به کشته شدن حدود ۴۰ هزار نفر به ویژه زنان و کودکان شد را توجیه کند.

میرضیایف با بیان اینکه کشورهایی که به طور گسترده دموکراسی و حقوق بشر را ترویج می‌کنند، چشم خود را بر کشتار غیرنظامیان در غزه بسته‌اند، تاکید کرد: باید هرچه سریع‌تر به قتل عام غیرنظامیان فلسطینی در این منطقه پایان داد.

رئیس جمهور ازبکستان در ادامه سخنان خود یادآور شد که شرط اصلی تضمین ثبات راهبردی و استقرار صلح در خاورمیانه، ایجاد کشور مستقل و آزاد فلسطین است.

به نوشته تارنمای خبری کی یو ان، میرضیایف پیش تر نیز با انتقاد از نوع نگرش کشورهای غربی به وضعیت نوار غزه، رویکرد این کشورها در قبال جنایاتی که در این منطقه در حال وقوع است را مصداق عینی استانداردهای دوگانه غرب در قبال حقوق بشر خوانده بود.

پس از گذشت ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود. رژیم صهیونیستی پس از ۹ ماه به اهداف اعلام شده خود یعنی نابود کردن حماس و بازگرداندن اسیران صهیونیست از نوار غزه نرسیده است.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.