بایدن تکلیف انتخابات ریاست جمهوری را روشن کرد/ شوک بزرگ به آمریکا

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در حالی که در معرض انتقادات شدید دموکرات‌ها در خصوص ناتوانی جسمی و ذهنی برای ادامه رقابت‌ها قرار گرفته است، در مراسمی مقابل کاخ سفید گفت که قصد کناره‌گیری ندارد.

او طی سخنرانی در مراسم سالروز استقلال آمریکا در مقابل کاخ سفید گفت: «من یک اینچ هم از موضع خود در رقابت‌های ریاست جمهوری کوتاه نمی‌آیم و تنها چیزی که نیاز دارم خواب و استراحت بیشتر است».

خبر مرتبط
نتانیاهو به بایدن: مذاکرات با حماس برای تبادل اسرا از سر گرفته خواهد شد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به صورت تلفنی درباره جنگ غزه و شرایط منطقه گفتگو و رایزنی کردند.

رئیس‌جمهور آمریکا با وجود درخواست‌ها برای کناره‌گیری از رقابت‌های ریاست‌جمهوری، تأکید کرد که به مبارزه ادامه می‌دهد و در پاسخ به یکی از حامیان وی که از او خواست تا انتها ادامه دهد،گفت: «قرار نیست جایی بروم، هیچ جا نخواهم رفت».

از سوی دیگر بایدن قرار است امروز با شبکه ای بی سی مصاحبه داشته باشد و به گفته شبکه سی ان ان، این مصاحبه می‌تواند برای بایدن دشوارتر از برنامه مناظره با ترامپ باشد.

سی ان ان همچنین گزارش داد که 48 ساعت آینده برای ادامه حیات سیاسی جو بایدن تعیین کننده است و تک تک لحظات مصاحبه وی با شبکه ای بی سی زیر ذره‌بین قرار خواهد گرفت.

جو بایدن هفته گذشته در مناظره با ترامپ در شبکه سی ان ان به حدی ضعیف ظاهر شد که بسیاری از دموکرات‌ها را برای جایگزینی فرد دیگری با وی متقاعد کرده است.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.