این خوردنی ها عامل درد و سوزش معده هستند

 متخصصان می‌گویند مصرف برخی موادغذایی، شما را با مشکلات گوارشی و ناراحتی معده روبه‌رو می‌کنند. اگر شناخت دقیقی از بدنتان ندارید، بهتر است واکنش‌های بدنتان بعد از مصرف این خوراکی‌ها را مشاهده کنید. 

 هله‌هوله‌های چرب و سرخ‌شده، حال معده‌تان را بدتر می‌کنند. چربی‌های ترانس و اشباع‌شده و همین طور چربی امگا۶، به سلامت معده شما آسیب می‌زند. اگر غذاهای بسته‌بندی‌شده چرب می‌خورید، لبنیات پرچرب مصرف می‌کنید و خوراکی‌های سرخ‌شده مثل دونات و سیب‌زمینی سرخ‌شده را از رژیم‌تان حذف نمی‌کنید، باید منتظر بدترشدن وضعیت معده‌تان هم باشید.

 گوشت‌های فراوری شده، تنها حاوی نگهدارنده‌های پرضرر نیستند. آن‌ها پرکالری و چرب هم هستند و برای هضم شدن، انرژی زیادی را از معده شما می‌گیرند.

اگر اسپاسم معده یا سوزش سردل آزارتان می‌دهد، خیال مصرف گوشت‌های فراوری‌شده مثل سوسیس و کالباس را از سرتان بیرون کنید. 

به علائمی که بدنتان درگیر آن‌هاست توجه کنید. بعید نیست بخشی از مشکلات معده شما، ناشی از ناتوانی دستگاه گوارشتان در تحمل لاکتوز باشد. بد نیست از امروز، شیر بدون لاکتوز را جایگزین شیر معمولی کنید و تاثیرش بر مشکلات معده‌تان را ببینید.

 در هر غذایی که می‌پزید سیر هم می‌ریزید؟ شاید بدن شما توان هضم نوعی فیبر خاص به نام فروکتان را ندارد و به همین دلیل با خوردنشان دچار مشکلات گوارشی می‌شوید.

گندم، جو، عدس، پیاز، سیر و حبوبات حاوی فروکتوز هستند و برخی از افراد با مصرفشان دچار ناراحتی معده می‌شوند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.