رسانه آمریکایی مدعی شد: پاسخ مثبت حماس به پیشنهاد آتش‌بس بایدن

 یک رسانه معتبر آمریکایی گزارش داد که قطر اصلاحات جدید طرح پیشنهادی آمریکا برای توافق آتش بس و تبادل اسرا را به جنبش مقاومت اسلامی حماس تحویل داده است. بر پایه این گزارش، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از یک مقام مطلع قطری نوشت که دوحه پاسخ مثبتی از حماس درباره پیشنهاد آتش‌بس جو بایدن دریافت کرده است. نیویورک تایمز همچنین نوشت که بنیامین نتانیاهو در گفت‌وگو با برخی نمایندگان کنست درباره توقف جنگ ابراز تمایل کرده است.

در خبری مرتبط، کانال عبری «کان» به نقل از منابعی فاش ساخت که حماس شرط جدیدی را به مذاکرات اضافه کرده و آن خروج ارتش اشغالگران از محور مرزی فیلادلفیا در مرز مشترک فلسطین و مصر است.

پیش از این، «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس به شبکه الجزیره مباشر تأیید کرد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پاسخ خود به بسته پیشنهادی آتش‌بس و تبادل اسرا را از طریق کشورهای واسطه در اختیار رژیم صهیونیستی قرار داده است.

گفتنی است ساعاتی پیش نیز جنبش مقاومت حماس بامداد پنجشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی این جنبش طی ساعات گذشته با مقامات ترکیه‌ای، قطری و مصری درباره راه پایان جنگ غزه گفت‌وگو کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.