مکرون احساس خطر کرد/ درخواست مهم از نتانیاهو درباره حزب الله

رئیس‌جمهور فرانسه درجریان گفت‌وگوی تلفنی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بر لزوم ممانعت از تشدید تنش میان این رژیم و حزب‌الله تاکید کرد.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، در این بیانیه آمده است ماکرون طی این تماس تلفنی بر اهمیت ممانعت از تشدید تنش و وقوع جنگی تمام‌عیار تاکید کرد که به‌طور همزمان به منافع لبنان ورژیم صهیونیستی آسیب خواهد رساند و ثبات منطقه‌ای را با خطر مواجه خواهد کرد.

خبر مرتبط
مکرون هراسان شد/ مردم به میدان بیایند

مکرون از فرانسوی‌ها خواست تا پشت سر نامزدهایی که به وضوح جمهوری‌خواه یا طرفدار دموکراسی هستند، گرد هم آمده و با رأی خود نامزدهای تندرو و راستگرای حزب اجتماع ملی را از دستیابی به کرسی‌های پارلمان فرانسه محروم کنند.

کاخ الیزه همچنین اعلام کرد رئیس‌جمهور فرانسه بر لزوم اتخاذ اقدام فوری از سوی تمامی طرف‌ها برای دستیابی به یک راهکار دیپلماتیک جهت خاتمه بخشیدن به جنگ در غزه و برقراری ثبات تاکید کرد.

ماکرون و نتانیاهو درجریان این تماس تلفنی درخصوص تلاش‌های دیپلماتیک کنونی دراین خصوص در آستانه سفر عاموس هوکشتاین، نماینده ویژه آمریکا به پاریس به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

خبر مرتبط
هشدار بایدن به نتانیاهو درباره حمله به ایران

رئیس جمهور آمریکا به طور مستقیم نتانیاهو را تهدید کرده بود در صورت حمله به ایران تنها خواهد بود.

قرار است هوکشتاین با ژان ایو لودریان، فرستاده ویژه فرانسه به لبنان و مشاور ماکرون در امور منطقه دیدار کند.

پیشتر «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت پس از توقف کامل جنگ غزه، جنگ حزب‌الله لبنان با رژیم صهیونیستی هم بدون هیچ مذاکره‌ای متوقف خواهد شد. تنها راه برقراری آرامش وضعیت در مرزها، توقف جنگ غزه است.

وی افزود: حتی اگر «اسرائیل» قصد انجام عملیات محدود در لبنان را داشته باشد، نباید انتظار داشته باشد که جنگ محدود بماند. اگر «اسرائیل» جنگی را آغاز کند، به این معناست که سطح گستردگی این جنگ و طرف‌هایی که به آن ورود خواهند کرد را کنترل نمی‌کند.

همزمان با ادامه درگیری‌ها بین مقاومت لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی، اخیرا سران رژیم صهیونیستی تاکید کردند که به توافق با لبنان برای حل تنش‌های مرزی تمایل دارند.

مقاومت لبنان تأکید کرده است تا زمان توقف جنگ غزه عملیات‌هایش علیه صهیونیست‌ها را متوقف نمی‌کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.