پارلمان رژیم صهیونیستی به دنبال تروریستی اعلام کردن آنروا

پارلمان رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که آژانس آنروا را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

 آنروا یکی از آژانس‌های فعال در حوزه فلسطینیان تحت نظر سازمان ملل از زمان شروع جنگ غزه در هفتم اکتبر آماج حملات مقامات صهیونیست و اتهامات این رژیم قرار داشته است. قانونگذاران صهیونیست اکنون لایحه‌های جدیدی در این باره مطرح کرده‌اند.

بر این اساس، ۲ کمیته روابط خارجی و کمیته جنگ پارلمان رژیم صهیونیستی موسوم به کنست در حال بررسی ادغام ۳ لایحه برای هدف قرار دادن سازمان آنروا هستند.

بر این اساس، یکی از این لوایح به اجازه فعالیت سازمان آنروا در آنچه سرزمین‌های صهیونیست خوانده شده است، مربوط می‌شود. طی این لایحه امداگران آنروا از فعالیت در سرزمین‌های ادعایی صهیونیست‌ها منع می‌شوند. بیت‌المقدس شرقی نیز از جمله این مناطق است.

۲ لایحه دیگر یکی مربوط به تروریستی اعلام کردن سازمان آنروا می‌شود و دیگر مصونیت قضائی و امتیازاتی را که برای کارکنان سازمان ملل در سرزمین‌های اشغالی در نظر گرفته شده است شامل امدادگران آنروا نمی‌شود.

پیش از این اتهامات تل آویو علیه آنروا باعث قطع کمک‌های کشورهای غربی به سازمان آنروا شده بود. گرچه برخی از این کشورها کمک‌های خود به آنروا را از سرگرفتند اما آمریکا تحت نفوذ لابی صهیونیست همچنان این محدودیت‌ها را بر آنروا اعمال می‌کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.