درخواست مهم وزیر صهیونیستی / عملیات نظامی علیه حزب الله کلید خورد؟

الی کوهن، وزیر انرژی  رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) خواستار آغاز عملیات نظامی گسترده علیه حزب الله در جنوب لبنان شده است.

او در مصاحبه با یک شبکه رادیویی محلی بدون اشاره به حملات روزانه رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان مدعی شد: «حزب الله در شمال اسرائیل ازخط قرمز‌ها عبور کرده است و گزینه دیگری جز جنگ باقی نگذاشته است.»

کوهن در پاسخ به سوالی درباره سناریوی قطع برق به صورت سراسری در شمال اسرائیل در صورت وقوع جنگ، گفت: «من ژنراتور نخریدم. ما از ده‌ها منبع برق تولید می‌کنیم. ما سنگر‌های زیرزمینی داریم. جایی برای وحشت وجود ندارد.»

پیشتر، ویلیام اشر، تحلیلگر ارشد سابق سیا در خاورمیانه در این خصوص گفت: «اگر اسرائیل به لبنان حمله کند، احتمالا روابط نظامی ایران با روسیه را برای کمک به حزب الله در دفاع از خود بیشتر خواهد کرد.»

پس از عملیات طوفان الاقصی این احتمال از سوی کارشناسان مطرح شد که ممکن است پس از ۱۷ سال بار دیگر نبرد جدیدی میان حزب الله و رژیم اسرائیل آغاز شود. با افزایش زمزمه‌های رسانه‌ای-سیاسی در خصوص احتمال لشکرکشی و حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان، گمانه‌زنی‌ها در خصوص میزان آمادگی مقاومت برای تجاوز زمینی یگان‌های زرهی اسرائیل و در عین وارد کردن ضربه متقابل به دشمن صهیونیستی تشدید شده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.