600 نفر در سیستان راهی بیمارستان شدند

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۶۰۰ سیستانی در پی وقوع طوفان گردوخاک راهی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منطقه شدند.

مجید محبی اظهار داشت: پیرو صدور هشدار سطح نارنجی جوی برای شمال استان و پیش‌بینی افزایش سرعت وزش باد و طوفان گردوخاک در منطقه سیستان، امرپز شروع به کار تمام دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها به جز دستگاه‌های امدادی و درمانی با دو ساعت تاخیر انجام شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ سیستانی در پی وقوع طوفان گردوخاک راهی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منطقه شدند، افزود: این افراد طی ۲۴ ساعت گذشته در پی بیماری‌های چشمی، قلبی و تنفسی و همچنین سوانح جاده‌ای ناشی از کاهش دید خودروها راهی مراکز درمانی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ نفر از مجموع مراجعان در بیمارستان بستری شدند و مابقی خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: مطابق پیش‌بینی و اعلام اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان چ، تا چهارشنبه تشدید جریانات شمالی در شمال استان، وزش باد شدید و گردوخاک و در برخی نقاط طوفان گردوخاک، کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا و اختلال در تردد پیش‌بینی می‌شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.