نیاز به نیروی نظامی فوری در ارتش اسرائیل/ کمبود شدید نیروی نظامی

موسسه رادیو و تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی، کان در گزارشی به نقل از یوآف گالانت وزیر جنگ ررژیم صهیونیستی فاش کرد، ارتش اسرائیل در حال حاضر و به شکلی کاملا فوری نیازمند ۱۰ هزار نیروی نظامی اضافی است.

وی در این رابطه اعلام کرد: ما در صورت امکان ۴۸۰۰ نیرو را می‌توانیم از یهودیان افراطی تامین کنیم، ۳۰۰۰ نیرو هم تا آخر سال جاری می‌توان فراخواند و ۱۸۰۰ نیرو نیز به شکل روتین سالانه وارد خدمت سربازی می‌شوند.

سخنان گالانت در حالی اعلام می‌شود که امروز اعلام شد تعداد زیادی از نظامیان احتیاط حاضر به مشارکت در جنگ نوار غزه نشدند.

روزنامه هاآرتص هم در این رابطه اعلام کرد، ۴۲ نفر از نیروهای احتیاط با امضای طوماری اعلام کردند که حاضر به انجام خدمت نظامی نیستند.

خبر مرتبط
این دانشجویان اسرائیلی مجبور به مراجعه به روانپزشک شدند

یک رسانه عبری زبان فاش کرد از زمان آغاز جنگ تا به امروز یک پنجم دانشجویان و کادر علمی دانشگاه‌‌های اسرائیل مجبور به مراجعه به روانپزشک شده‌اند.

پایگاه خبری عبری زبان کیپا هم در گزارشی اعلام کرد، یوآف گالانت که برای پاره‌ای توضیحات و بررسی قانون خدمت نظامی امروز دوشنبه در جلسه کمیته سیاست خارجی و امنیت کنست شرکت کرده بود اعلام کرد: من در حالی در میان شما در روز اول جولای حضور پیدا کردم که شاهد آن هستیم، خدمت سربازی از ۳۲ ماه به ۳۰ ماه کاهش یافته است این در حالی است که باید به دلیل شرایط موجود به ۳۶ ماه افزایش پیدا می‌کرد، ما پیشنهاد افزایش ۴ ماهه دوره خدمت سربازی را دادیم چون به نیروی نظامی نیاز داریم.

خبر مرتبط
حملات جدید حزب الله لبنان به شمال اسرائیل

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که موضع‌گیری نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی را در ۲ شهرک صهیونیست‌نشین واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است.

او با انتقاد از عملکرد دیگر وزرا در ممانعت از حضور یهودیان افراطی در خدمت سربازی در این رابطه گفت: کابینه اسرائیل رفتاری معاکس خواست ارتش از خود نشان می دهد، ما دقیقا در مسیر مخالف آنچه که مورد نیاز است، حرکت می‌کنیم، ما نیازمند الحاق یهودیان افراطی به ارتش هستیم، ما نیازمند افزایش دوره خدمت سربازی هستیم، ما باید سن دوره احتیاط را افزایش دهیم، چون نیازمند نیروی نظامی هستیم، نمی‌توانیم که نیروی نظامی از خارج وارد کنیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.