استقبال کرملین از هر گونه مذاکره بر سر کی یف

دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز دوشنبه طی اظهاراتی در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کشورش برای هرگونه مذاکره جهت حل و فصل مساله اوکراین آماده است.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه سپس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا روسیه برای مذاکرات با اوکراین از طریق میانجیگران آماده است؟ گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بارها اعلام کرده است که برای هرگونه ارتباطات و گفتگو برای دستیابی به اهداف تعیین شده آماده است.

سخنگوی کاخ کرملین درباره تقویت حضور نظامیان اوکراین در مرز بلاروس نیز افزود: البته این وضعیت نه تنها برای مینسک، بلکه برای مسکو نیز نگران کننده و تحریک آمیز است.

خبر مرتبط
روسیه ۹۹ کانادایی را ممنوع الورود کرد

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو در اقدامی متقابل، ورود ۹۹ تبعه کانادایی به خاک این کشور را ممنوع کرده است.

گفتنی است که «پاول موراوینکو» رئیس ستادکل ارتش بلاروس و معاون اول وزیر دفاع ساعاتی پیش اعلام کرد که ارتش این کشور برای استفاده از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی آموزش دیده است و در صورت تهدید حاکمیت، آماده استفاده از آن خواهد بود.

موراوینکو در گفتگویی تلویزیونی دراین‌باره گفت «یکی از آخرین استدلال‌ها و ایده‌هایی که به عنوان عامل بازدارنده (در برابر تجاوز علیه بلاروس) عمل می‌کند، بازگشت سلاح‌های هسته‌ای غیراستراتژیک به خاک کشورمان است.»

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.