فعالیت ادارات این استان فردا با تاخیر آغاز می‌شود

بنا بر تصمیم مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با توجه‌به استمرار شرایط جوی و وزش باد و طوفان، فردا سه‌شنبه ۱۲ تیرماه فعالیت ادارات و بانک‌ها در پنج شهرستان منطقه سیستان بجز دستگاه‌های امدادی، درمانی و خدمات‌رسان با ۲ ساعت تأخیر آغاز می‌شود.

تندباد ۱۱۵ کیلومتری زابل را در نوردید

محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان شامگاه دوشنبه به ایرنا گفت : تندباد ۱۱۵ کیلومتری بامداد دوشنبه زابل را در نوردید و گرد و غبار حاصل از آن شعاع دید افقی را به ۸۰۰ متر کاهش داد.

وی اظهار کرد: در شهرستان زهک نیز بیشینه وزش باد به سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت رسید و باعث کاهش دید افقی تا عمق ۸۰۰ متر شد.

وی ادامه داد: تا چهارشنبه با تشدید جریانات شمالی در سیستان، وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی نقاط توفان، کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا و اختلال در تردد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در این مدت در نواحی مرکزی، نوار غربی و مرز شرقی استان وزش باد و گرد و خاک با شدت کمتر نسبت به نواحی شمالی و افزایش غبار پیش بینی می‌شود.

وی از شهروندان خواست از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، در زمان غبار آلود شدن هوا خودداری و احتیاط در ترددهای جاده ای و محافظت از گلخانه‌ها و محصولات را در نظر بگیرند همچنین از کار در ارتفاعات جدا پرهیز کنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.