آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران/ناسالم برای کدام گروه‌ها؟

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران امروز دوشنبه روی عدد ۱۷۶ قرار گرفته که در این شرایط افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و دیگر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

وضعیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته نیز ناسالم بود و شاخص کیفیت روی عدد ۱۱۵ قرار داشت.

از ابتدای امسال تاکنون تهرانی‌ها، پنج روز هوای پاک، ۸۴ روز هوای سالم، ۱۳ روز هوای ناسالم برای گروه سنی حساس و یک روز هم هوای ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی استنشاق کردند.

 

هوای پایتخت برای همه گروه‌ها ناسالم شد

 

بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران هشت نقطه پایتخت از جمله پیروزی منطقه (۱۳)، سوهانک منطقه (۱)، دانشگاه شهید بهشتی منطقه (۱)، گلبرگ منطقه (۸)، شهرک چشمه منطقه (۲۲)، ژئوفیزیک منطقه (۶)، پونک منطقه (۵)، میدان فتح منطقه (۹) در وضعیت بنفش و شادآباد منطقه (۱۸) و شهرداری منطقه (۲۱) در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه افراد) قرار دارد و سایر مناطق در شرایط ناسالم برای همه گروه‌های سنی است.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۸ روز هوای قابل قبول، ۹۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.