عصبانیت کامالا هریس از عملکرد جو بایدن در مناظره با ترامپ

 کامالا هریس  از عملکرد جو بایدن در مناظره با دونالد ترامپ ابراز نارضایتی و از آن بعنوان «بهترین ساعت او نبود" یاد کرد و در عین مدعی شد که در این دوئل انتخاباتی تمایز آشکاری میان رئیسان جمهوری فعلی و سابق ایالات متحده وجود داشت.

وی همچنین از سوابق دولت بایدن در زمینه‌های مختلف از جمله زنان، بدهی دانشجویان و خدمات بهداشت و درمان دفاع کرد.

بایدن و ترامپ روز جمعه اولین مناظره انتخاباتی خود را برگزار کردند. بایدن در این مناظره به لکنت افتاد، بیش از اندازه مکث می‌کرد و نتوانست در تمام طول مدت این مناظره به وضوح افکار خود را بیان کند.

در پایان این مناظره نیز دوربین تلویزیونی لحظه‌ای را شکار کرد که جیل بایدن همسر رئیس جمهور آمریکا به وی کمک کرد تا از پله‌ها پائین برود.

اکنون سیاستمداران و روزنامه‌نگاران آمریکایی این احتمال را مطرح می‌کنند که ممکن است دموکرات‌ها بایدن را کنار گذاشته و نامزد دیگری را جایگزین وی کنند اما این موضوع در عمل بسیار دشوار خواهد بود چرا که بایدن در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها پیروز شده است.

به عقیده این سیاستمداران و روزنامه‌نگاران تنها در یک صورت دموکرات‌ها موفق به کنار گذاشتن بایدن خواهند شد که وی خودش از ادامه رقابت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا صرف نظر کرده و کنار برود اما ستاد انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که بایدن هرگز تسلیم نخواهد شد و از ادامه رقابت کنار نخواهد کشید.

این در حالی است که نتایج نظرسنجی موسسه مورنینگ کانسالت نشان می‌دهد ۶۰ درصد رای‌دهندگان آمریکایی می‌گویند که بایدن پس از عملکردش در مناظره با ترامپ «به طور قطع» و یا «احتمالا» باید با نامزد دیگری در حزب دموکرات جایگزین شود.

شورای سردبیری نیویورک تایمز نیز در سرمقاله این نشریه آمریکایی در توصیه‌ای به رئیس جمهور آمریکا، نوشت: بهترین خدمتی که جو بایدن در حال حاضر می‌تواند برای مردم این کشور انجام دهد، انصراف از ادامه رقابت‌ها برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.