افزایش درگیری‌ها در دونتسک/ 12 کشته در حمله روسیه به شرق اوکراین

  این حملات در حالی است که دامنه درگیری‌ها در خط مقدم یک هزار کیلومتری جنگ گسترش یافته است و روسیه تلاش می‌کند با حملات هوایی منابع نظامی اوکراین را کاهش دهد. در همین راستا، درگیری‌ها در روستای «نیو-یورک» در منطقه دونتسک افزایش یافته و حملات شنبه پنج زخمی بر جای گذاشت. وادیم فیلاشکین فرماندار این ناحیه گفت که نیروهای روسیه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ بار این ناحیه را بمباران کردند.

ایوان فدوروف فرماندار شهر ویلنیانسک نیز گفت که حملات روسیه در بعدازظهر شنبه در این شهر دستکم هفت کشته بر جای گذاشت و ۱۰ تن دیگر هم زخمی شدند. از سوی دیگر، حمله به یک ساختمان مسکونی در دنیپرو موجب کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۱۲ تن دیگر شد. همچنین چند نفر هم مفقود شده‌اند. ولودیمیر زلنسکی پس از این حملات مدعی شد که این درگیری‌ها نشان می‌دهد که کی‌یف به سامانه‌های دفاع هوایی بیشتری نیاز دارد.

در همین حال، مقام‌های روسیه گزارش دادند که حملات اوکراین در منطقه کورسک افزایش یافته و حملات پهپادی کی‌یف در روز شنبه جان پنج نفر را گرفت. ۲ تن از کشته‌شدگان کودک هستند. همچنین وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جمعه شب ۶ پهپاد اوکراین را مناطق «تور»، بریانسک و بلگورود و شبه‌جزیره کریمه سرنگون کرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.