عملیات ارتش یمن علیه 4 کشتی آمریکایی و صهیونیستی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن جمعه شب از هدف قرار دادن چهار کشتی آمریکایی و صهیونیستی در دریای سرخ و دریای مدیترانه خبر داد.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این‌باره اعلام کرد: نیروهای مسلح یمن در حمایت از مظلومیت ملت فلسطین در نوار غزه و مقاومت دلیرانه آن‌ها و همچنین در پاسخ به حملات تجاوزکارانه به یمن، چهار عملیات ویژه را در دریاهای سرخ و مدیترانه انجام داد.

طبق گزارش شبکه المسیره، وی گفت: در عملیات نخست که با مشارکت مقاومت اسلامی عراق انجام شد، نفتکش «waler» که در حال حرکت در دریای مدیترانه به سمت بندر «حیفا» در اراضی اشغالی بود و تصمیم ممنوعیت حرکت به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کرده بود، هدف قرار گرفت.

یحیی سریع همچنین اعلام کرد: ناو آمریکایی  «delonix» را در دریای سرخ با تعدادی موشک بالستیک هدف قرار دادیم و موشک‌های پرتاب‌شده مستقیماً به آن اصابت کردند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادامه داد: کشتی «johannes Maersk» متعلق به شرکت کشتیرانی «مرسک» را نیز در دریای مدیترانه هدف قرار دادیم. مرسک یکی از شرکت‌هایی است که بیشترین حمایت را به رژیم اشغالگر ارائه می‌کند و بیش از همه تصمیم ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض می‌کند.

وی اضافه کرد: کشتی «ioannis» نیز به دلیل نقض مقررات منع تردد در دریای سرخ توسط تعدادی شهپاد هدف قرار گرفت.

یحیی سریع همچنین تاکید کرد: ما به یاری خداوند به انجام وظایف دینی و اخلاقی خود به نام مردم و همه آزادگان امت اسلام در حمایت از فلسطین ادامه می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: عملیات نظامی ما تا زمان توقف تجاوزات به نوار غزه و رفع محاصره اهالی آن، متوقف نخواهد شد.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل‌شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ، ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل می‌شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه‌بر این‌که مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، بلکه توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

به‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات این رژیم در غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آن‌ها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.