نتایج انتخابات ریاست جمهوری چه زمانی اعلام می‌شود؟

سید محمدتقی شاهچراغی پنجشنبه‌شب (۷ تیر ماه) در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار داشت: حدود ۶۰ هزار شعبه اخذ رای در داخل و خارج از کشور داریم که بخش دیگری از این شعب هم سیار هستند.

وی ادامه داد: در خارج از کشور، ۱۳۸ نمایندگی در ۹۹ کشور داریم که ۳۴۴ شعبه اخذ رأی متناسب با پراکندگی ایران پیش‌بینی شده است.

شاهچراغی تصریح کرد: برای مثال، در ایالت‌های مختلف آمریکا، ۳۰ شعبه اخذ رأی و در آلمان ۵ شعبه اخذ رأی پیش‌بینی شده است. در عراق و عربستان نیز فقط در سفارت و کنسولگری‌ها فرآیند رأی‌گیری را داریم.

خبر مرتبط
اطلاعیه جدید ستاد انتخابات: ارائه کارت ملی برای این گروه از رای دهندگان الزامی است

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه اعلام کرد به منظور تسریع در احراز هویت رای دهندگان، ارائه کارت ملی برای دارندگان شناسنامه های قدیمی، الزامی است.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: برای حجاجی که در عربستان هستند تلاش زیادی شد، اما تا الان خبری از سوی وزارت خارجه اعلام نشده است. سرپرست وزارت خارجه و دست‌اندرکاران تلاش زیادی صورت گرفته است.

وی گفت: از ۸ صبح به مدت ۱۰ ساعت یعنی تا ساعت ۱۸، برابر قانون رأی‌گیری انجام می‌شود. در صورتی که نیاز به تمدید وجود داشته باشد، با مسئولیت وزیر کشور این اتفاق می‌افتد.

رئیس ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: این شعب داخل کشور حدود ۳۲ هزار در مدارس، بیش از ۱۲ هزار شعبه در مساجد و ۳۴۸ شعبه در دانشگاه‌ها هستند تا مردم بتوانند با خیال راحت رأی بدهند.

وی با بیان اینکه استان تهران به لحاظ وسعت و تعداد شعب، بزرگ‌ترین استان ما است، گفت: حدود ۶ هزار شعبه در این استان وجود دارد.

شاهچراغی اعلام کرد: قاعدتاً روز شنبه تا قبل از ظهر به هر مقداری که اطلاعات انتقال داده شود، نتایج در اولین فرصت اعلام می‌شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.