هشدار جدی آمریکا به شهروندانش درباره سفر به این کشور

 سفارت آمریکا روز پنجشنبه از شهروندان این کشور خواست تا " به توصیه های مسافرتی فعلی برای لبنان" و به هشدارهای کشور خود توجه کنند، مبنی بر اینکه" در صورت وقوع یک جنگ ناگهانی, دولت لبنان نمی تواند حفاظت از شهروندان آمریکایی تضمین کند.

بر اساس گزارش ها، سفارت روسیه نیز هشدار مشابهی صادر کرده است. کانادا، آلمان و هلند از شهروندان خود خواسته اند فوراً لبنان را ترک کنند.

بر اساس گزارش‌ها در لبنان، سفارت‌ کشورهای غربی، به‌ویژه سفارت‌های سایر کشورهای اروپایی، در حال بررسی برنامه هایی برای تخلیه شهروندان خود از طریق دریا هستند.

خبر مرتبط
اعتراف سنگین مقام ارشد آمریکایی/ ایران به‌دنبال سلاح هسته‌ای نیست

یک مقام بلندپایه آمریکایی گفت ایران عملیاتی برای تولید سلاح هسته‌ای انجام نداده است.

مارتین گریفیتس معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمک های اضطراری که دوره ریاستش به عنوان مسئول امور بشردوستانه سازمان ملل در پایان ماه جاری به پایان می رسد، به خبرنگاران گفت: «من جنگ‌ میان لبنان و اسرائیل را نقطه تشدید بحران می بینم.»

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و کمک های اضطراری تصریح کرد: « این جنگ به طور بالقوه آخرالزمانی خواهد بود.»

وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در دیدار با یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل در پنتاگون مدعی شد: «اقدامات تحریک آمیز حزب الله تهدیدی برای کشاندن مردم اسرائیل و لبنان به جنگی است که آنها نمی خواهند. چنین جنگی برای لبنان فاجعه آمیز و برای غیرنظامیان بی گناه اسرائیلی و لبنانی ویرانگر خواهد بود.»

«نجیب میقاتی» نخست‌وزیر پیشبرد امور لبنان روز چهارشنبه گفت: باید جلوی جاه‌طلبی‌ها و طمع‌ورزی‌های اسرائیل گرفته شود و ثبات و منافع لبنان در گرو درگیری‌های بسیار پیچیده و جنگ‌های بی‌پایان قرار نگیرد.

وی تاکید کرد: باید برای مهار جاه‌طلبی اسرائیل، قطعنامه‌های سازمان ملل اجرا شوند. باید تلاش کنیم تا مانع تبدیل لبنان به میدان درگیری مسلحانه شویم.

طی چند هفته گذشته با شدت گرفتن تنش در مرز لبنان و فلسطین اشغالی و تداوم حملات موشکی و توپخانه‌ای حزب‌الله به مواضع اسرائیل، ترس و نگرانی این رژیم از احتمال وقوع جنگی دیگر در کنار ادامه جنگ در نوار غزه، بیشتر شده است.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین به رهبری حماس، حزب‌الله لبنان در راستای درگیر کردن بخش عمده‌ای از نظامیان اسرائیل در شمال فلسطین و کاهش فشار بر گروههای مقاومت در غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف تل آویو در داخل خاک فلسطین کرده است.

از ابتدای عملیات حزب‌الله در شمال فلسطین اشغالی، شمار زیادی از شهرک‌نشینان اسرائیلی در این منطقه ناگزیر به ترک خانه‌های خود شده‌اند و بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، بیشتر ساکنان مانده در این منطقه، از مشکلات روحی و روانی رنج می‌برند.

رسانه‌های رژیم اسرائیل به هزینه سنگین جنگ برای این رژیم در همه زمینه‌ها از جمله اقتصادی در شهرک‌های اسرائیلی نشین شمال فلسطین اشغالی و به ویژه بخش کشاورزی اذعان کرده‌اند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.