رایزنی تلفنی وزرای امور خارجه روسیه و بولیوی/ مسکو تلاش برای کودتا را محکوم کرد

به گفته وزارت خارجه روسیه، لاوروف تلاش برای کودتای ۲۶ ژوئن در بولیوی را قاطعانه محکوم کرد. طرف روسی بر غیرقابل قبول بودن هر اقدامی که با هدف تضعیف پایه های قانون اساسی کشورهای مستقل انجام می شود، تأکید کرد.

خبر مرتبط
مدودف برای حل مشکل روسیه و اوکراین راه‌حل داد

معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه گفت که حل و فصل بحران اوکراین بدون رفع تمامی تحریم‌ها از روسیه غیرممکن است.

وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد که در این گفتگو، لاوروف "حمایت کامل و قاطعانه روسیه از دولت لوئیز آرسه رئیس جمهور بولیوی" را اعلام کرد.

گزارش‌های منابع محلی خبری از بولیوی حاکی از تغییر فرمانده ارتش و شکست خوردن کودتا در کاخ ریاست جمهوری این کشور است.

منابع محلی خبری در بولیوی گزارش دادند که روز چهارشنبه یک کودتای نظامی در این کشور رخ داد که گفته می‌شود با تغییر فرمانده ارتش توسط رئیس جمهور شکست خورده است.

لوئیس آرس رئیس جمهور بولیوی در جمع هوادارانش که پس از کودتای نافرجام در خارج از کاخ دولتی تجمع کرده بودند، سخنرانی و از حمایت آنها تشکر کرد و گفت: زنده باد دموکراسی.

رئیس جمهور بولیوی همچنین در سخنانی در یک کنفرانس مطبوعاتی از شکست کودتا در این کشور به رهبری فرمانده کل ارتش و دستگیری ژنرال «خوان خوزه زونیگا» رهبر کودتاگران در لاپاز خبر داد و گفت: فرمانده ارتش را تغییر دادم.

آرس همچنین با انتشار ویدئویی به فرمانده ارتش دستور بیرون رفتن سربازان از کاخ ریاست جمهوری را داد.

وی خطاب به خوزه زونیگا فرمانده ارتش، گفت: من کاپیتان شما هستم و به شما دستور می‌دهم که سربازانتان را بیرون بکشید و اجازه این نافرمانی را نمی‌دهم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.