اکسیوس: نتانیاهو کارگروه‌های متمرکز بر برنامه هسته‌ای ایران را احیا کرد

اکسیوس به نقل از دو مقام صهیونیستی و دو مقام آمریکایی اعلام کرد که این اقدام طی دو هفته اخیر انجام شده است؛ چراکه رژیم صهیونیستی و آمریکا خواستار نظارت بر پیشرفت‌های احتمالی ایران در برنامه هسته‌ای خود در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر یا تلاش‌های احتمالی برای آنچه که «تسریع در توسعه تسلیحات هسته‌ای پس از انتخابات» خوانده شد، هستند.

خبر مرتبط
هشدار درباره ترور نتانیاهو/ تدابیر محافظت از بی بی تشدید شد

مشاور قضایی کابینه اسرائیل مدعی شد که به گفته برخی رهبران معترضان، تهدیدهایی مبنی بر قتل نتانیاهو صورت گرفته است.

یک مقام آمریکایی با وجو اینکه تهران هیچ اقدام قابل توجهی در جهت توسعه قابلیت‌های هسته‌ای خود انجام نداده است گفت که ایران برخی گام‌های «تحریک‌آمیز» برداشته است. 

طبق نوشته این پایگاه، رژیم صهیونیستی نگران آن است که مدل‌سازی کامپیوتری و آزمایش‌های مرتبط با آن توسط ایران بتواند «زمان دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای» را کاهش دهد.

در اوایل ماه جاری میلادی پایگاه خبری «والا» به نقل از مقامات آمریکایی و صهیونیستی گزارش داد که سرویس‌های اطلاعاتی آن‌ها در حال بررسی اطلاعات جدیدی در مورد مدل‌سازی کامپیوتری که اخیراً توسط دانشمندان ایرانی توسعه یافته و می‌تواند در تحقیقات و توسعه در زمینه تسلیحات هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرد، هستند.

علی باقری کنی، سرپرست وزارت خارجه ایران در تاریخ ۱۱ ژوئن به اسپوتنیک گفت که فعالیت‌های هسته‌ای ایران تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار دارد.

وی گفت کشورهایی که ایران را به دلیل برنامه هسته‌ای‌اش به افزایش نگرانی‌ها متهم می‌کنند می‌خواهند آژانس را به محلی برای تصفیه‌حساب‌های سیاسی با تهران تبدیل کنند و در نتیجه اعتبار آژانس را زیر سوال می‌برند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.