نهضت ملی مسکن این واحدها را در تهران افتتاح می کند

 بر اساس برگزاری هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن که به صورت ویدئو کنفرانسی با ریاست محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری و حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، میر محمد غراوی، معاون هماهنگی امور عمرانی، مرادی مدیر کل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک و محمد صائبی، مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری تهران برگزار شد مقرر شد ۶۶ هزار و ۷۹۱ واحد مسکونی افتتاح و بیش از ۵۰ هزار قطعه زمین به متقاضیان نهضت ملی مسکن واگذار شود.

لازم به ذکر است که در این جلسه سقف اجاره بها مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد وزارت راه و شهرسازی در کنار ساخت و ساز و اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای تنظیم بازار اجاره، تعیین سقف اجاره بها را در برنامه قرار دهد تا با این کار هم حقوق مستأجران و هم موجران رعایت شود.

خبر مرتبط
فوری/متقاضیان وام نهضت ملی مسکن بخوانند/افزایش این وام تایید شد

در هجدهمین جلسه شورای‌عالی مسکن در دولت سیزدهم با افزایش سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن در شهرها به ۸۰۰ میلیون تومان موافقت شد.

گفتنی است که قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها حدود یک ماه گذشته به تصویب رسید که بر اساس ماده ۷ این قانون، دولت مکلف شده تا در استان‌هایی که تورم بالای ۳۰ درصد است، نرخ رشد اجاره بها را تعیین کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.