آب گرفتگی شدید معابر آستارا در پی بارش باران

در پی بارش باران که هم اکنون چهارشنبه شب ۷ تیرماه در شهرستان مرزی بندر آستارا در شمال غربی استان گیلان نیز ادامه دارد، معابر داخل شهری آستارا دچار آبگرفتگی شده و به علت رعد و برق، برق برخی از نقاط شهری و روستایی آستارا قطع شده است.

خبر مرتبط
آخرین وضعیت محور فیروزکوه پس از سیل

تلاش‌ها برای بازگشایی محور فیروزکوه که در پی سیل شب گذشته مسدود شده است، ادامه دارد.

بارش شدید باران همچنین تردد در جاده های منتهی به شهرستان آستارا را نیز مختل کرد، به طوری که به علت شدت باران، برخی از رانندگان و مسافران با کاهش دید جاده ای، خودرو خود را در کنار جاده متوقف کرده و پس از آرام شدن شدت بارش به راه خود ادامه دادند.

بسیاری از مسافران که به آستارا سفر کرده و در محوطه باز و در کنار خیابان ها و پیاده روها و کمپینگ های شهر آستارا چادر زده بودند، آستارا را به مقاصد دیگری ترک کردند. میزان بارندگی‌ در شهرستان مرزی آستارا تا این لحظه بیش از ۷۰ میلیمتر اعلام شده و دمای هوا ۲۲ درجه سانتیگراد و میزان رطوبت ۹۶ است. نیروهای ستاد مدیریت بحران شهرستان آستارا در آماده باش کامل هستند و در سطح شهرستان حضور دارند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با بارش بیش از یک هزار و ۲۰۰میلیمتری سالانه جزو پربارانترین مناطق ایران محسوب می شود. شهرستان آستارا با ۹۷ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و در مرز جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان واقع شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.