ظریف: ایران به رئیس‌ جمهوری نیاز دارد که تحریم را برطرف کند

محمد جواد ظریف در جمع حامیان مسعود پزشکیان در رشت با گرامیداشت یاد و خاطره تاریخ سازان گیلان و سردار جنگل و درود فرستادن بر مردان و زنان گیلانی، اظهار کرد: مردم در رفع بسیاری از تحریم‌ها و استعمارهای کشور نقش پررنگی داشتند لذا مقابله با استعمار تنها از طریق قدرت نظامی نیست بلکه آنچه ایران را در برابر جنگ‌ها و تحریم‌ها سرپا نگه داشته حمایت و اراده مردم است.

خبر مرتبط
هدیه متفاوت ستاد اقوام و مذاهب گیلان به ظریف

محمد جواد ظریف لباس تالشی را از طرف ستاد اقوام این شهر تحویل گرفت.

وی با بیان اینکه بانوان ما بالنده‌ترین افراد جامعه بوده که شایسته تقدیر هستند، افزود: فیلترینگ مانع ارتباط و تعامل جوانان بااستعداد ایران با جهان بین‌الملل شده در حالیکه نباید جوانان مستعد را برای داشتن دانش روز فیلتر یا محدود کرد و سپس فیلترشکن بفروشیم.

ظریف با اشاره به اینکه مردم اشتباهات ما را دیدند ولی پای‌کار هستند، گفت: این مردم نباید محتاج نان شب باشند، نباید گروهی شعار دهند در حالیکه از جیب مردم خرج می‌کنند، نباید گروهی شعار داده و هر روز سفره مردم را کوچک کنند.

وزیر سابق امور خارجه با بیان انکه روز جمعه پای صندوق رای باید یک انتخاب واقعی داشته باشیم و آینده فرزندان مان را تعیین کرده و کشور را از نو بسازیم، تصریح کرد: روز جمعه بهترین روز تغییر است، مردم در روز جمعه برای تغییر سرنوشت خود به پا خواسته و پای صندوق رای خواهند آمد لذا هیچ توجیحی برای در خانه نشستن در روز جمعه نیست.

وی با بیان اینکه پزشکیان با همه نامزدها که محترم هستند فرق بسیار دارد، ادامه داد: سابقه پزشکیان درخشان است و سال‌ها نماینده مجلس و وزیر بوده و بارها زندگی او را شخم زدند ولی ریالی اختلاس از آن پیدا نکردند.

ظریف با بیان اینکه کشور و مردم به رئیس‌ جمهوری نیاز دارد که تحریم را برطرف کند، پزشکیان را با افرادی مقایسه کنید که فقط برای کشور تحریم آوردند، ما رئیس جمهوری می‌خواهیم که تحریم را رفع کنند نه افرادی که در سوابقشان روزی یک تحریم است، تصریح کرد: ما می‌خواهیم بار دیگر عقلانیت و تخصص را بر دولت حکم فرما کنیم.

وزیر سابق امور خارجه حضور در پای صندوق رای را سرنوشت ساز دانست و تاکید کرد: باید در پای صندوق رای حضور پیدا کرده و انتخاب خود را درست انجام دهیم زیرا فرصت بزرگی است که نباید آن را از دست داد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.