افزایش دامنه نوسان قیمت سهام در بورس تهران در این تاریخ+جزئیات

قادر معصومی خانقاه، مدیر نظارت بر بورس‌ها گفت: در خصوص تصمیم هیات مدیره سازمان بورس مبنی بر محدودیت دامنه نوسان از اواخر اردیبهشت تا ۹ تیر‌ماه باید اشاره کرد که به سبب حادثه‌ای که برای بالگرد رئیس‌جمهور و همراهان رخ داد سازمان بورس به استناد مفاد قانون اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران به منظور حمایت از حقوق سهامداران و صیانت از منابع آنها تصمیماتی را اتخاذ کرد که یکی از آنها کاهش دامنه نوسان به مثبت و منفی ۲ درصد بود.

خبر مرتبط
سبزپوشی بورس در آستانه آخر هفته/حرکت خلاف جهت حباب طلای آب‌شده

ایران در آستانه انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری قرار گرفته است و معامله‌گران نمی‌توانند بدون نگاه به این اتفاق مهم تصمیم‌گیری کنند.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: البته که یکسری ابهامات در برخی از صنایع از جمله پالایشگاه‌ها و خودرو وجود داشت که این ابهامات هم در این تصمیم‌گیری بی‌تاثیر نبود ولی اصلی‌ترین موضوع همان بحث شهادت رئیس‌جمهور و هیات همراه بود.

او در نهایت می‌گوید: حالا باتوجه به رصد شرایط و بنابر جلسات برگزار شده قرار شد از تاریخ ۹ تیرماه ۱۴۰۳ دامنه نوسان قیمت سهام در بورس تهران و فرابورس (به جز بازار پایه و توافقی) از مثبت و منفی ۲ درصد به مثبت و منفی ۶ درصد افزایش پیدا کند و دامنه نوسان قیمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی و مختلط از نوع قابل معامله به همان دامنه نوسان قیمت قبل از کاهش دامنه نوسان که ۱۰ درصد بود برگردد

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.