هشدار روسیه درباره پیامدهای کشیده شدن جنگ به لبنان

درپی تشدید تهدیدهای مقامات رژیم صهیونیستی علیه لبنان و حزب‌الله، وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی نسبت به پیامدهای کشیده شدن جنگ به لبنان هشدار داد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، لاوروف درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه لبنان تاکید کرد: ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که اسرائیل را نسبت به اثرات مخرب کشاندن درگیری و جنگ به لبنان آگاه کند.

وزیر امور خارجه روسیه در این باره ادامه داد: خطر گسترش درگیری به لبنان وجود دارد و جامعه جهانی باید به رویکرد فاجعه بار اسرائیل اعتراف کند.

خبر مرتبط
توافق جدید آمریکا و اسرائیل بر سر ایران/ ماجرا چیست؟

تارنمای آکسیوس بامداد چهارشنبه گزارش داد آمریکا و رژیم صهیونیستی توافق کردند که جلسه مشترک درباره ایران را که پنجشنبه گذشته از سوی کاخ سفید لغو شده بود، ماه آینده میلادی (ژوئیه) برگزار کنند.

وی اضافه کرد: واشنگتن از این بهانه استفاده می‌کند که هیچ طرف فلسطینی برای مذاکره وجود ندارد و به همین دلیل است که ما برای دستیابی به وحدت میان گروه‌های فلسطینی تلاش کردیم.

لاوروف تاکید کرد که مسیر واشنگتن برای حفظ هژمونی در جهان محکوم به شکست است. حتی اگر ایالات متحده یکی از مراکز جهان در آینده باقی بماند، که به احتمال زیاد اینطور است، این اصلاً به این معنی نیست که این مساله در چارچوب حفظ نظم جهانی با محوریت آمریکا اتفاق خواهد افتاد.

وی همچنین لاوروف با اشاره به اینکه فدراسیون روسیه می‌خواهد اطمینان حاصل کند که تهدیدات از سوی غرب نیستند، گفت: ما فقط به یک چیز توجه داریم و آن این است که تهدیدات علیه امنیت ما از طرف غرب نباشد.

لاوروف ادامه داد: اروپا زمانی می‌تواند به یکی از مراکز نظم جهانی چندقطبی تبدیل شود که به خود بیاید و بن‌بست کامل و پیامدهای معکوس مسیری را که تحت دیکته‌های واشنگتن دنبال می‌کنند، درک کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.