قالیباف :مردم برای مسکن اضطراب دارند/رانت خودرو را با واردات حل خواهم کرد

 

به گزارش اقتصادنیوز، محمدباقرقالیباف در پنجمین مناظره انتخاباتی در شبکه یک سیما خطاب به مردم، گفت: آنقدر مسکن مهم است که آرامش خانواده است؛ ما می توانیم با تجربه ای که در شهرداری و خانه سازی دارم، ۲۰۰ متر زمین را که مجوز مسکونی داشته باشد در اختیار هر خانواده‌ای که فرمشان قرمز نیست قرار دهیم.فرد وقتی زمین داشت می تواند شراکتی خانه را بسازد و گیر وامها نباشد.در بیش از ۸۰ درصد شهرها و همه روستاها این محقق می‌شود.

طرح ۵ فوریتی خود را طی چند هفته گذشته مطرح کرده‌ام.باید با سپر حمایتی فاصله تورم و افزایش حقوق مردم را پر کنیم تا سفره مردم هر روز ضعیف‌تر نشود.در ۵-۶ کالای اساسی که کالاهای اساسی جهیزیه است هم آنها را تحت پوشش قرار میدهیم در رفاه کارت.

طرح خودرو بحث مهمی برای اقتصاد کشور است؛ امروز رانندگان ما که صاحب خودرو در جاده ها هستند، عمر این خودروها ۲۵ تا ۳۰ سال است؛ با واردات خودرو این موضوع را حل می کنیم.

بحث دیوار شرقی را هم با رعایت بازارچه ها دنبال می کنم.

اشتغال را به روستا بر می گردانیم .فروش محصولات کشاورزی، تنها ۲۰ تا ۲۵ در دست کشاورزان قرار می گیرد۲۰ میلیارد دلار در سال واردات محصولات کشاورزی داریم که می تواند امنیت غذایی کشور را به خطر بی اندازد

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.