این گذرگاه جایگزین رفح شد/ تلاش مصر برای کمک به غزه

 رسانه‌های مصری در این باره به نقل از یک منبع بلند پایه گزارش دادند: مصر با سازمان ملل متحد هماهنگی‌های لازم را انجام داده است تا به طور موقت کمک‌رسانی به نوار غزه از طریق گذرگاه کرم ابوسالم صورت بگیرد.

طبق توافقات صورت گرفته میان مصر و سازمان ملل، قرار است که این کمک‌رسانی تا زمان فراهم شدن دوباره امکان استفاده از گذرگاه رفح از گذرگاه کرم ابوسالم صورت بگیرد.

این منبع مصری گفت: مصر بار دیگر بر مخالفت خود با هرگونه بازگشایی گذرگاه رفح در شرایط تسلط ارتش اسرائیل بر آن تاکید می‌کند.

خبر مرتبط
جنبش مجاهدین فلسطین هدف شوم نتانیاهو را فاش کرد

جنبش مجاهدین فلسطین اعلام کرد که هدف «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی کشتن همه اسیران صهیونیست برای فرار از تحمل هزینه های آزادسازی آن ها است.

در هفتم ماه مه چند ساعت پس از موافقت صریح حماس با پیشنهاد میانجی‌گران برای آتش‌بس، اشغالگران عملیات نظامی خود را در شهر رفح در جنوب نوار غزه آغاز کردند.

از روز اول عملیات رفح، اشغالگران عمداً سیاست کوچ و جابجایی ساکنان و آوارگان و تخریب را دنبال کردند و ساکنان را به سمت مناطق تخریب شده در شهر خان یونس یا منطقه مرکزی در شهر دیرالبلح در وسط نوار غزه تخلیه کردند.

خبر مرتبط
مردم این کشور در حمایت از فلسطین به خیابان‌ها آمدند

تعداد زیادی از مردم سنگال در حمایت از فلسطین در خیابان‌های داکار، پایتخت این کشور تظاهرات گسترده‌ای برگزار کردند.

در نتیجه حملات، بستن گذرگاه رفح و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت ساکنان نوار غزه به ویژه ۲ استان غزه و استان شمالی در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.