فرصت پاسخ به ادعاهای انتخاباتی به دو مقام سابق/ مناظره چهارم تغییر می‌کند؟

محمدصالح مفتاح دبیر ستاد انتخابات صدا و سیما به این نکته اشاره کرد: کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به دو مقام سابق فرصت داد به مطالبی که درباره آنها در مناظره‌ها مطرح شده پاسخ دهند.

وی افزود: وزیر سابق کشاورزی و وزیر اسبق راه و شهرسازی دو مقام سابقی بودند که درخواست‌شان در کمیسیون بررسی و پذیرفته شد. اگر فیلم‌هایشان به دست ما برسد و مورد بازبینی و تأیید کمیسیون قرار بگیرد بعد از مناظره پخش خواهد شد.

مفتاح همچنین از ادامه بررسی نامه‌ دو رئیس‌جمهور سابق گفت که اگر مستنداتی درباره موارد توهین، نشر اکاذیب و ... ارائه کنند، بنابر ماده ۶۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری این فرصت احقاق حق در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما با اشاره به تغییر در مناظره چهارم تأکید کرد: در مناظره فردا شب به خاطره فاصله کوتاهی که با برگزاری مناظره پایانی پیدا می‌کند احتمالا زودتر به پایان برسد. یعنی از سه بخشی به دو بخش پرسش کارشناسان تبدیل شود و هر نامزد به جای ۴ دقیقه فرصت پاسخگویی، ۵ دقیقه فرصت پاسخگویی پیدا کنند. همچنین زمان استراحت چند دقیقه‌ای در جریان مناظره هم حذف شد. بنابراین مناظره فردا شب ساعت ۲۰ آغاز و احتمالا به سه ساعت برسد تا مناظره پایانی ساعت ۱۲:۳۰ ظهر روی آنتن برود.

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما به عدالت رسانه‌ای در پخش سخنرانی‌ها و فعالیت‌های میدانی نامزدهای ریاست جمهوری در شبکه خبر۲ برخلاف برخی سایت‌های خبری اعلام کردند فقط سخنرانی یک نامزد روی آنتن رفته است، اشاره کرد.

وی با اعلام آمار پخش زنده برنامه‌های میدانی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: مجموع مدت پخش زنده برنامه‌های میدانی نامزدها تا عصر روز یکشنبه ۳ تیرماه از قاب شبکه خبر۲ تا ساعت ۲۰ عبارت است از: مسعود پزشکیان ۴ ساعت و ۵۳ دقیقه، علیرضا زاکانی ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه، سعید جلیلی ۲ ساعت و ۴ دقیقه، محمدباقر قالیباف ۱ ساعت و ۱۶ دقیقه، مصطفی پورمحمدی ۵۷ دقیقه و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی ۲۸ دقیقه.

دبیر ستاد انتخابات صداوسیما همچنین تصریح کرد: هیچ بخشی از مستند شب گذشته آقای زاکانی حذف نشده است. فقط مشکل کوتاهی در بخش فنی پیش آمده بود که با اندکی توقف ادامه مستند پخش شده است. این نکته را بارها از ستادهای نامزدهای انتخاباتی درخواست کردیم بنابر زمان اعلام شده مستندهایشان را به دست ما برسانند تا هر نوع مشکلی فنی برطرف شود تا با بازبینی مجدد در زمان اعلام شده، روی آنتن برود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.