مخالفت نتانیاهو با طرح مبادله اسرا/ احتمال دستیابی به توافق کاهش یافت؟

پایگاه خبری آمریکایی «آکسیوس» یکشنبه شب اعلام کرد که نتانیاهو از طرح پیشنهادی مبادله اسرا با مقاومت در غزه که مورد تایید کابینه جنگ این رژیم هم قرار گرفته بود، صرف نظر کرده است. پایگاه خبری صهیونیستی «والا» نیز به نقل از یک مقام اسرائیلی بیان کرد که اظهارات نتانیاهو به احتمال دستیابی به توافق مبادله اسرا آسیب زیادی وارد می‌کند. همزمان با این اظهارنظرها، خانواده‌های اسرای اسرائیلی در غزه نیز یکشنبه شب اعلام کردند که امضای توافق مبادله اسرا با حماس بدون سقوط دولت نتانیاهو ممکن نخواهد بود.

به گزارش ایرنا، این خانواده ها که ماه هاست در نوبت های مختلف به خیابان ها آمده و خواستار امضای توافق برای تبادل اسرا با مقاومت فلسطین هستند، همه ساکنان سرزمین های اشغالی را به مشارکت در تظاهرات‌ها علیه نتانیاهو در اراضی اشغالی فراخواندند.

همزمان با اظهارات خانواده‌ها اسرای اسرائیلی، شمار زیادی از معترضان بار دیگر به خیابان‌ها آمده و مقابل ساختمان شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی همزمان با مصاحبه تلویزیونی این شبکه با نتانیاهو دست به تظاهرات زدند. مقامات صهیونیست بارها اذعان کرده‌اند که نتانیاهو در چندین مرحله مانع دستیابی به توافق آتش‌بس و مبادله اسرا شده است. آن‌ها نتانیاهو را متهم کردند که منافع شخصی و سیاسی خود را بر توافق مبادله اسرا با مقاومت در غزه ترجیح می‌دهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.