نتانیاهو: اختلاف با آمریکا به زوری حل می‌شود

 «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: ما از دوستان آمریکایی بارها و در تمام سطوح درخواست تسریع در روند ارسال محموله‌های سلاح را داشتیم. بعد از چند ماه که هیچ تغییری در این وضعیت به وجود نیامد تصمیم گرفتم علنا آن را اعلام کنم. ما از چهار ماه پیش شاهد کاهش شدید ارسال مهمات از سوی آمریکا بودیم.

طبق گزارش الجزیره، نتانیاهو گفت: من به عنوان نخست وزیر مأموریتم این است که هر کاری را برای تضمین دستیابی نیروهایمان به بهترین ابزارهای جنگی انجام دهم. در سایه چیزی که اخیرا شنیده‌ام فکر می‌کنم موضوع سلاح‌های آمریکا در آینده نزدیک حل خواهد شد.

نتانیاهو همچنین اخیرا درباره اظهاراتی که در آن گفته بود آمریکا کمک‌های نظامی را به تل‌آویو نمی‌دهد، گفت: من از حمایت جو بایدن قدردانی می‌کنم. ما مشکلاتی داریم که از چند ماه پیش ایجاد شده است اما در بسیاری از مذاکرات آرامی که بین مسؤولان ما و مسؤولان آمریکایی و بین من و جو بایدن انجام شد، برای از بین بردن این مشکلات تلاش کردیم.

وی افزود: ما نتوانستیم این مشکلات را حل کنیم. اکنون این یک مساله بسیار با اهمیت است. این مساله مهم است که ما به امکاناتی دست یابیم که بتوانیم حماس را شکست بدهیم و مانع تشدید تنش در لبنان شویم چرا که در غیر این صورت اسرائیل توانایی ورود به این جنگ را که یک جنگ وجودی و چند جبهه‌ای است، ندارد.

نتانیاهو در جواب این سوال که آیا جو بایدن این کار را به دلیل مسائل سیاسی داخلی می‌کند، گفت: دلیل این مساله را نمی‌دانم اما در فراهم کردن مهمات و سلاح مهم تاخیر زیادی وجود دارد. درباره جنگنده‌های اف ۳۵ یا اف ۱۶ که تولید آنها بعد از چند سال انجام خواهد شد، صحبت نمی‌کنم. من اکنون درباره چیزی صحبت می‌کنم که برای پیروزی سریع‌تر در غزه و ممانعت از جنگ در لبنان ضروری است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.