حملات موشکی جدید حزب‌الله لبنان علیه مواضع اسرائیل

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌هایی اعلام کرد که حملات جدیدی را علیه مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی به انجام رسانده است.

خبر مرتبط
هدهد در حیفا/وحشت اسرائیل از موشک‌های حزب‌الله

بازتاب عملیات مهم و حساس یک پهپاد بر فراز اراضی اشغالی و وحشت تل آویو از موشک‌های حزب الله از محورهای مورد توجه روزنامه‌های مطرح جهان عرب است.

اداره اطلاع‌رسانی حزب‌الله لبنان اعلام کرد: در حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و مقاومت شجاع و شریف آنان، رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت ۵:۱۵ عصر روز شنبه بیست‌ودوم ژوئن ۲۰۲۴ موضع الرمثا واقع در تپه‌های اشغالی کفرشوبا را با تسلیحات موشکی هدف گرفتند و آن را به صورت مستقیم مورد اصابت قرار دادند.

علاوه بر این همزمان با حمله موشکی به موضع صهیونیستی «الرمثا»، پادگان صهیونیستی «زبدین» واقع در مزارع اشغالی شبعا نیز از سوی رزمندگان حزب‌الله لبنان موشک‌باران شد.

خبر مرتبط
آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیستی به صدا درآمد/ حمله پهپادی حزب‌الله لبنان به یک پایگاه دریایی اسرائیل

حزب الله لبنان اعلام کرد که پایگاه دریایی رژیم صهیونیستی را در منطقه اشغالی «رأس الناقوره» هدف حمله گسترده با پهپادهای انفجاری قرار داده است.

در بیانیه دیگر حزب‌الله لبنان نیز آمده است: در حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و مقاومت شجاع و شریف آنان و در پاسخ به تعرض‌های دشمن اسرائیلی به روستاهای پایدار جنوبی و خانه‌های امن به ویژه تعرض‌های روز گذشته به شهرک الخیام، رزمندگان مقاومت اسلامی روز شنبه بیست‌ودوم ژوئن ۲۰۲۴ ساختمان‌هایی را که نظامیان دشمن در شهرک المطله مورد استفاده قرار می‌دادند با تسلیحات مناسب هدف گرفتند و آن را به صورت مستقیم مورد اصابت قرار دادند.

حزب‌الله لبنان در بیانیه خود تصریح کرد که در پی این حمله، ساختمان‌های هدف قرارگرفته‌شده به آتش کشیده شده‌اند.

از سوی دیگر حملات ارتش رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان نیز همچنان ادامه دارد.

جماعت اسلامی لبنان اعلام کرد که ظهر امروز رزمنده مجاهد «ایمن هاشم غطمه» در پی حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به منطقه البقاع غربی به شهادت رسیده است.

همچنین منابع رسانه‌ای گزارش دادند که توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی شهرک «کفرکلا» واقع در جنوب لبنان را هدف قرار داده و یکی از گلوله‌های توپخانه دشمن صهیونیست به اطراف مرکز بهداشت این شهرک برخورد کرده، اما خوشبختانه زخمی‌شدن یا شهادت کسی را در پی نداشته است.

علاوه بر این ارتش رژیم صهیونیستی اطراف شهرک «حولا» و منطقه «وادی السلوقی» را با گلوله‌های توپخانه و بمب‌های ممنوعه فسفری هدف قرار داد که در نتیجه این حملات این مناطق دچار حریق شد.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که شهرک «الخیام» در جنوب لبنان نیز هدف حملات توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

همچنین یکی از باغ‌های شهر «صیدا» در جنوب لبنان نیز هدف حمله پهپادی ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.