اسرائیل اهداف طالبان را «شرورانه» دانست

از زمان حملات رژیم صهیونیستی به غزه بارها مقامات حکومت طالبان جنایات علیه مردم فلسطین را به شدت محکوم کردند و خواستار مبارزه با این رژیم شدند.

خبر مرتبط
حذف طالبان از فهرست سازمان‌های تروریستی روسیه/ پوتین حکم مهم را امضا خواهد کرد

نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان اعلام کرد: سازمان ملل تصمیم روسیه برای خارج کردن طالبان از فهرست سازمان‌های ممنوعه را می‌پذیرد.

برخی کارشناسان نیز پیش از این اذعان کرده بودند که حکومت کنونی افغانستان در قیام جهانی علیه رژیم صهیونیستی از پیشگامان بوده است.

به تازگی، «شاحار» نماینده رژیم اشغالگر قدس  در شورای به اصطلاح حقوق بشر سازمان ملل به طالبان واکنش نشان داده است.

خبر مرتبط
طالبان: به کشوری برای بازگشایی سفارتش التماس نمی‌کنیم

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در یک پیام ویدیویی تأکید کرد هیچ مانعی برای بازگشایی سفارتخانه‌های کشورها در کابل وجود ندارد و هر کشوری که خواسته باشد می‌تواند سفارت خود را در کابل فعال کند و از راه‌های دیپلماتیک با هیئت حاکمه افغانستان در تماس باشد.

این نماینده رژیم اشغالگر اظهار داشت از زمانی که طالبان بر افغانستان مسلط شدند اقدامات شروررانه‌ای را با هدف تخریب بنیاد مدنی اساسی نسل جاری و آینده افغانستان به اجرا درآورده است.

دیپلمات رژیم صهیونیستی مدعی شد که طالبان از طریق خشونت، ممنوعیت و محدودیت و تعدی حکمرانی می‌کند و نیت آنها نیز تحکیم آپارتاید جنسیتی است که در آن زنان هیچ حقی ندارند.

این نماینده رژیم اشغالگر قدس از جامعه جهانی خواست تا در مقابل طالبان سکوت نکند.

پیش از این بارها،  حکومت طالبان ضمن محکومیت حملات رژیم صهیونیستی تاکید کرده بود نسل‌کشی غزه جزو استراتژی جنگی رژیم صهیونیستی است.

حکومت طالبان همچنین تهدید کرده بود ادامه جنایات رژیم اسرائیل راه را برای واکنش‌‎های خارج از کنترل باز خواهد کرد.

وزارت خارجه طالبان همچنین از سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای تأثیرگذار اسلامی و منطقه خواسته بود به مسئولیت خود در قبال مردم غزه عمل کرده و از جنایات رژیم صهیونیستی جلوگیری کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.