آمار مجروحان فلسطینی/جنایات اسرائیل در بیمارستان‌های غزه

 منیر البرش، مدیرکل وزارت بهداشت غزه تاکید کرد اشغالگران به کشتار کادر درمان و هدف قرار دادن مراکز درمانی پافشاری می‌کنند. مدیرکل وزارت بهداشت غزه خواستار انجام تحقیقات بین‌المللی و نیز حفاظت از کادر درمان شد.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، وی همچنین تصریح کرد: ما خواستار انجام تحقیقات بین‌المللی از جمله کالبدشکافی اجساد شهدا و نیز آزادی تمامی اعضای بخش پزشکی بازداشت شده در نوار غزه هستیم.

پیشتر «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه اعلام کرد رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته سه جنایت جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۱۰۱ نفر شد. جنایات رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۱۶۹ زخمی بر جای گذاشت.

وی در ادامه گفت با احتساب شهدای جدید، شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه از هفتم اکتبر تا به امروز به ۳۷ هزار و ۵۵۱ نفر افزایش یافته است. از ابتدای تجاوزات به غزه تاکنون ۸۵ هزار و ۹۱۱ فلسطینی نیز مجروح شده‌اند.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شد و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورد.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، ساکنان سراسر نوار غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.