ماجراجویی پرهزینه برای تل‌آویو/ مرز لبنان جهنم اسرائیل می‌شود؟

به گزارش اقتصاد نیوز، با گذشت بیش از هشت‌ماه از جنگ غزه، اسرائیل مدعی است که جنگی همه‌جانبه علیه حزب‌الله لبنان را آغاز خواهد کرد. ترور فرماندهان ارشد حزب‌الله و حملاتاسرائیل به مسیرهای تدارکاتی و انبارهای سلاح در سوریه نشان می‌دهد که حمله اسرائیل به جنوب لبنان ممکن است به زودی کلید بخورد. به ادعای ناظران تحقق چنین سناریویی می‌تواند موج‌های ضربه‌ای خطرناکی را در سراسر خاورمیانه و فراتر از آن ایجاد کرده و موجب شود تا «محور مقاومت» حامی نزدیک ایران در کنار حزب الله ایستاده و پایش به درگیری کشانده شود. اگرچه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با اسرائیل و لبنان مرز مشترکی ندارند، اما هرگونه رویارویی همه‌جانبه تأثیر زیادی بر آن‌ها خواهد داشت.

عبدالله باعبود، محقق عمانی و استاد دانشگاه واسدا در توکیو، در مصاحبه با امواج میدیادر این باره مدعی شد: «جنگ احتمالی حزب‌الله و اسرائیل به احتمال زیاد ایران و متحدان منطقه‌ای‌اش را به درگیری می کشاند؛ گزاره ای(ادعایی) که می‌تواند منجر به تشدید جدی تنش شود که پیامدهایی فراتر از منطقه دارد و موجب بی‌ثباتی گسترده در سراسر جهان خواهد شد».

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «خلع سلاح عربیِ اسرائیل؛ مرز لبنان روی بمب ساعتی/ چرا همه نگاه ها به ایران است؟» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.