داوود خطر هم به مناظرات انتخاباتی آمد+فیلم

محمدباقر قالیباف در سومین مناظره تلویزیونی که از شبکه اول سیما پخش شد، گفت: رهبر معظم انقلاب، فارغ از رهبر و ولی بودن برای ما؛ بدون شک یک شخصیت بی نظیر در عرصه مسائل فرهنگی و هنری در ابعاد مختلف هستند و در دنیا شناخته شده هستند در این عرصه. ایشان  در سال ۹۵ توصیه داشتند به مدیران فرهنگی که "هزاران مجموعه خودجوش مردمی که کار فرهنگی می کنند باید روز به روز توسعه یابند و دستگاه های فرهنگی به اینها کمک کنند".

وی گفت: ما با این نگاه حکیمانه رهبر معظم انقلاب در عرصه فرهنگ چه کردیم؟ آیا ما امکانات و پول کم داشتیم یا آن را بد مدیریت کردیم؟ قریب به ۹۰ درصد این پول در دستگاه های فرهنگی برای هزینه جاری خودشان است!‌ چرا فرصت را به نیروهای خلاق و جوان در حلقه های میانی و مراکز مردمی ندهیم؟

قالیباف تأکید کرد: حتما باید دستگاه نظام فرهنگی داشته باشیم. مردمی سازی که باید در اقتصاد بکنیم ولی نکردیم، در فرهنگ هم باید همینگونه باشد و مردمی کنیم فرهنگ را. حتما یک سازمان نظام فرهنگی مانند نظام پزشکی و نظام مهندسی باید داشته باشیم تا خود اهالی فرهنگ مدیریت کنند. آثار فرهنگی مثل داوود خطر و سیاه ساکتی و خواب و بیدار در دوره نیروی انتظامی درست شد؛ و باعث شد که در ۷۰ روز بیش از ۸۰ درصد مردم کمربند ایمنی بستند و این از طریق تولیدات فرهنگی صورت گرفت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.