ابراز نگرانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس از ادعای اسرائیل درباره حزب‌الله

محمد جاسم البدیوی در بیانیه‌ای از تشدید تنش نظامی در لبنان ابراز نگرانی عمیق کرد  و از همه طرف‌های ذیربط خواست حداکثر خویشتنداری را به کار گیرند تا منطقه و مردم را از خطرات جنگ و پیامدهای آن در امان نگه دارند.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس همچنین در این بیانیه بر لزوم رعایت قطعنامه شماره ۲۷۳۵ شورای امنیت صادره در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) در خصوص آتش بس و پایان دادن به تمامی اقدامات نظامی در نوار غزه تاکید کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (پانزدهم مهر ماه ۱۴۰۲)، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران وحشیانه این منطقه است.

پس از گذشت بیش از هشت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.