واکنش قبرس به هشدار سید حسن نصرالله/کدام کشور کریدور اسرائیل می‌شود؟

نیکوس کریستودولیدس رئیس جمهوری قبرس روز پنجشنبه اعلام کرد که این کشور جزیره‌ای در شرق مدیترانه، در هیچ عملیات نظامی در منطقه یا جای دیگر دخالت ندارد.

کریستودولیدس این اظهارات را در واکنش به سخنرانی سید حسن نصرالله مطرح کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان هشدار داد که اگر قبرس به اسرائیل اجازه استفاده از بنادر و فرودگاه‌های خود برای هدف گرفتن خاک لبنان را بدهد، می‌تواند تحت تاثیر قرار گیرد.

رئیس جمهور قبرس مدعی شد که کشورش بخشی از راه حل است نه بخشی از مشکل و نقش نیکوزیا در کریدور بشردوستانه برای غزه توسط جهان عرب و جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا هنوز کانال ارتباطی با حزب‌الله یا دولت لبنان وجود دارد؟ بیان کرد: بدون شک، یک کانال ارتباطی با دولت لبنان و دولت ایران وجود دارد. کانال‌هایی از طریق مسیر دیپلماتیک وجود دارند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در جریان سخنرانی روز چهارشنبه به مناسبت شهادت «حاج ابوطالب» فرمانده میدانی حزب‌الله، در مورد همکاری دولت قبرس با رژیم صهیونیستی هشدار داد.

وی تاکید کرد: ما به دولت قبرس هشدار می‌دهیم که اگر فرودگاه‌ها و پایگاه‌های خود را به روی اسرائیل برای هدف قرار دادن لبنان بگشاید، بخشی از جنگ خواهد بود. ما به همبستگی، حمایت و کمک خود به غزه ادامه خواهیم داد و برای همه احتمالات آماده‌ایم و هیچ چیز ما را از انجام این وظیفه باز نخواهد داشت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.