بازار افشاگری‌ها در کابینه اسرائیل داغ شد/ نتانیاهو و بن گویر به جان هم افتادند

حزب «لیکود» به ریاست «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی، مکالمات خصوصی و گفت‌وگوهای محرمانه در کابینه سیاسی-امنیتی این رژیم را فاش می‌کند.

در بیانیه لیکود آمده است: نتانیاهو به بن گویر اعلام کرد که اگر می‌خواهد وارد کابینه جنگ شود باید ثابت کند که او اسرار کابینه را فاش نمی‌کند.

خبر مرتبط
پسر نتانیاهو جنجال به پا کرد/ بی بی واکنش نشان داد

پسر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، فرمانده نیروی هوایی ارتش این رژیم را مورد هجمه قرار داد.

حزب «عوتسما یهودیت» به ریاست بن گویر نیز در پاسخ به اتهامات لیکود در بیانیه‌ای تاکید کرد: ما از قانونی حمایت می‌کنیم که اعضای کابینه از جمله بنیامین نتانیاهو را ملزم به انجام آزمایش‌های دروغ‌سنج می‌کند.

حزب بن گویر در ادامه خواستار تحقیقات درباره افشای اسرار کابینه امنیت و سیاسی رژیم صهیونیستی شد.

اتهامات متقابل میان بن گویر و نتانیاهو واکنش «یائیر لاپید» رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی را به همراه داشت وی در این باره گفت: صحبت‌های نتانیاهو درباره بن گویر و صحبت‌های بن گویر درباره نتانیاهو را شنیدم و با هر دوی آنها موافقم.

از عملیات «طوفان الاقصی» در ۱۵ مهرماه سال گذشته، سیستم امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی به هم ریخته است و به عقیده بسیاری از کارشناسان، این رژیم دیگر نخواهد توانست وضعیت گذشته را بازیابد.

تشدید اختلافات داخلی میان سران رژیم صهیونیستی درباره مقصران شکست از مقاومت فلسطین و حزب‌الله نیز بر دامنه تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی افزوده است و اغلب صهیونیست‌ها، نتانیاهو را مقصر این شکست می‌دانند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.