خشم آمریکا از نتانیاهو/ کاخ سفید نشست با موضوع ایران را لغو کرد

تارنمای آکسیوس امروز گزارش داد که آمریکا در اعتراض به شکایت بنیامین نتانیاهو از توقف ارسال سلاح به این رژیم، نشست فردای مقام های ارشد طرفین با موضوع ایران را لغو کرد.

آکسیوس به نقل از دو منبع آمریکایی و اسرائیلی نوشت که مشاوران ارشد جو بایدن از این ویدئو خشمگین شدند و آموس هوخشتاین، فرستاده دولت بایدن به صورت حضوری این موضوع را به اطلاع نخست وزیر رژیم صهیونیستی رساند.

به نوشته این تارنمای خبری، برخی از مقام های اسرائیلی در راه آمریکا بودند که این نشست لغو شد.

گرچه دو مقام آمریکایی به آکسیوس گفتند که جلسه برای ارسال پیامی در مورد فیلم مذکور لغو شد، با این حال یک منبع دیگر آمریکایی گفت که این جلسه به تعویق افتاده است.

خبر مرتبط
آمریکا شرط پیوستن اوکراین به ناتو را اعلام کرد

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که شرط پیوستن اوکراین به ناتو این است که کی‌یف اول باید در جنگ با روسیه پیروز شود.

مقام های اسرائیلی گفتند که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی بایدن، همچنان با همتای اسرائیلی خود، تزاچی هانگبی، که پیشتر به آمریکا رفته، دیدار خواهد کرد. یوآو گالانت، وزیر جنگ نیز قرار است اوایل هفته آینده به آمریکا سفر کند.

این دومین بار است که نشست گفتگوهای راهبردی ایران در آخرین لحظه لغو می شود.

در ماه مارس، نتانیاهو پس از آنکه واشنگتن از وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که شامل اشاره به آتش بس در غزه بود، خودداری کرد، این نشست را لغو کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز روز گذشته گفته بود: ارسال بمب‌های ۲ هزار پوندی به اسرائیل را متوقف کرده‌ایم.

خبر مرتبط
تیر خلاص واشنگتن بر پیکر غزه/ موافقت آمریکا با ارسال بمب و هواپیمای جنگی جدید به اسرائیل

دولت واشنگتن قصد دارد محموله ای متشکل از ۱.۸ هزار بمب ۲۰۰۰ پوندی (۹۰۷ کیلوگرمی) و ۱.۷ هزار بمب ۵۰۰ پوندی (حدود ۲۲۷ کیلوگرم) را به اسرائیل ارسال کند.

بلینکن در یک کنفرانس خبری در ساختمان وزارت امور خارجه با اعلام توقف دائم ارسال بمب‌های سنگین به رژیم صهیونیستی، گفت: به دلیل نگرانی ما در مورد استفاده از این بمب‌ها از سوی تل‌آویو در مناطق پرجمعیتی مثل رفح، این موضوع همچنان تحت بررسی است.

بلیکن در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه واشنگتن همچنان متعهد است که اطمینان حاصل کند رژیم صهیونیستی آنچه را که برای دفاع از خود در برابر انواع مختلف تهدیدها نیاز دارد، دریافت می‌کند، تاکید کرد: به همین دلیل ما همچنان به ارسال منظم تسلیحات دفاعی مورد نیاز تل‌آویو ادامه خواهیم داد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.