پوتین جنجال به پا کرد/ حمایت قاطعانه از کره شمالی

رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد مسکو از حکومت و مردم کره شمالی در برابر دشمنانش حمایت کرده و خواهد کرد.

یولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در آستانه سفر به کره شمالی با انتشار مقاله‌ای در روزنامه «نودونگ سینمون» کره شمالی ضمن قدردانی از دوستی و حمایت‌های کره شمالی تأکید کرد که مسکو «پیونگ‌یانگ را در تلاشش برای استقلال و هویتش یار خواهد کرد.»

پوتین قرار است امروزسه شنبه برای اولین بار از سال ۲۰۰۰ به کره شمالی سفر کند.

روسیه به طور مستمر از کره شمالی و مردم قهرمان کره در مبارزه با دشمن خائن، خطرناک و متجاوز، در مبارزه برای استقلال، هویت و حق انتخاب آزادانه مسیر توسعه حمایت کرده و خواهد کرد.

خبر مرتبط
پوتین به نتانیاهو پشت کرد/ روزگار بی بی تیره و تار شد

پوتین علناً رابطه بسیار نزدیک با بنیامین نتانیاهو را به چالش کشید و با ویکتور اوربان، رئیس جمهور مجارستان، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، و رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، هم صدا شد.

رئیس‌جمهور رویسه در این مقاله نوشت: روسیه به طور مداوم از کره شمالی و مردم قهرمان کره در مبارزه با دشمن خائن، خطرناک و متجاوز و مبارزه برای استقلال، هویت و حق انتخاب آزادانه مسیر توسعه حمایت کرده و خواهد کرد.

پوتین همچنین پیونگ یانگ را «حامی متعهد و همفکر ما» توصیف کرد که «آماده مقابله با جاه طلبی غرب برای جلوگیری از ظهور نظم جهانی چند قطبی مبتنی بر عدالت، احترام متقابل به حاکمیت و توجه به منافع یکدیگر است.»

پوتین خاطرنشان کرد: «نظم مبتنی بر قوانین» که ایالات متحده در تلاش است به جهان تحمیل کند، «چیزی بیش از یک دیکتاتوری نو استعماری جهانی نیست که بر استانداردهای دوگانه متکی است».

وی همچنین افزود «نظم مبتنی بر قوانین» که ایالات متحده در تلاش است به جهان تحمیل کند، «چیزی بیش از یک دیکتاتوری نو استعماری جهانی نیست که بر استانداردهای دوگانه متکی است».

کاخ کرملین دیروز دوشنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه فردا سه‌شنبه طی سفری دو روزه به کره شمالی سفر می‌کند.بر اساس گزارش کرملین، پوتین طی سفری دوستانه روزهای ۱۸ و ۱۹ ژوئن در کره شمالی خواهد بود.

کرملین همچنین اعلام کرد که رئیس جمهور روسیه پس از کره شمالی روز ۱۹ ژوئن راهی ویتنام خواهد شد.

قرار است که پوتین در ویتنام درباره توسعه مشارکت راهبردی و دستور کار بین المللی رایزنی کند و پس از مذاکرات بیانیه مشترکی بین دو کشور منتشر خواهد شد.

 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.