درخواست فوری ولیعهد سعودی درباره غزه

بن سلمان در خلال سخنرانی خود در مراسم استقبال از کسانی که امسال حج را به جا آوردند، با تاکید بر اهمیت اجرایی قطعنامه‌های شورای امنیت درباره آتش بس فوری در نوار غزه، از جامعه جهانی خواست کشور مستقل فلسطین را در مرزهای 1987 به پایتختی قدس شرقی به رسمیت بشناسد.

بن سلمان اظهار داشت: عید قربان امسال در حالی فرا رسید که جنایات شنیع علیه برادرانمان در نوار غزه ادامه دارد. ما بر ضرورت توقف فوری حملات علیه غزه تاکید می‌کنیم و از جامعه بین المللی می‌خواهیم تا همه اقدامات لازم را برای محافظت از جان مردم غزه انجام دهد.

خبر مرتبط
صلح اوکراین ناکام ماند/ حرکت معنادار این کشورها به نفع روسیه/ چرا هند و عربستان بیانیه نهایی را امضا نکردند؟

رئیس هیات اعزامی هند به کنفرانس صلح اوکراین به میزبانی سوئیس در اظهاراتی با اشاره به امضا نکردن بیانیه نهایی این کنفرانس، تاکید کرد: از نظر ما، تنها گزینه‌های قابل قبول برای هر دو طرف درگیر در مناقشه می‌توانند به برقراری صلح پایدار منجر شوند.

ولیعهد عربستان افزود: ما همچنین بر اهمیت اجرای قطعنامه‌هایی که اخیرا از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد برای آتش بس در غزه صادر شده، تاکید می‌کنیم.

بن سلمان تصریح کرد: عربستان مجدداً درخواست خود را از جامعه بین المللی برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی اعلام می‌کند تا ملت برادر فلسطین بتوانند حقوق مشروع خود را به دست بیاورند و به صلحی همه جانبه، عادلانه و پایدار برسند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.