مدودف: غرب علیه روسیه «جنگ بی‌ قاعده» اعلام کرده است

«دیمیتری مدودف»، رئیس جمهور سابق و معاون فعلی رئیس شورای امنیت روسیه در واکنش به دور جدیدی از تحریم‌هایی که واشنگتن اوایل هفته جاری علیه مسکو اعلام کرد خواستار بهره‌برداری از هر گونه ضعف آمریکا و متحدانش با هدف تضعیف آنها و محدود کردن زندگی شهروندان آنها شد.

خبر مرتبط
مدودف از شرط آغاز جنگ جهانی خبر داد

معاون شورای امنیت روسیه در واکنش به تهدید غرب نسبت به حمله هسته‌ای روسیه به اوکراین، گفت حمله آمریکا به مواضع روسیه نقطه آغاز جنگ جهانی خواهد بود.

به نوشته وبگاه «راشا تودی»، مدودف در پستی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد نوشت: «آیا آنها نگران هستند که ما تسلیحاتمان را به دشمنان جهان غرب منتقل کنیم؟ ما باید همه نوع سلاح به غیر از سلاح‌های هسته‌ای را برای آنها بفرستیم! آیا آنها نگران به راه‌ افتادن هرج  و مرج و موج گسترش جرایم در شهر های بزرگ هستند؟ ما باید به اختلال ایجاد کردن برای مقام‌های شهری آنها کمک کنیم!»

این مقام ارشد کرملین هشدار داد روسیه ممکن است جنگی در فضا را کلید بزند و یک کارزار جنگ روانی را علیه شهروندان غربی به راه بیندازد تا آنها «زیر پتوهایشان در خانه‌های راحتشان بلرزند» و همچنین می‌تواند یک سونامی از اخبار دروغ را ایجاد کند «تا زندگی آنها را تبدیل به یک کابوس بی‌پایان کرده و آنها دیگر نتوانند تمایزی میان واقعیت و شدیدترین موهومات قایل شوند.»

خبر مرتبط
مدودف: استراتژیست‌های احمق ناتو می‌خواهند تمام اوکراین تحت کنترل روسیه باشد

رئیس‌جمهور پیشین و معاون شورای امنیت روسیه نوشت: «استراتژیست‌های احمق ناتو عمیقا می‌خواهند تمام اوکراین تحت کنترل روسیه باشد.»

مدودوف ادامه داد: «مسکو باید زیرساخت‌های انرژی، صنایع، حمل‌ونقل و خدمات اجتماعی و بانکداری آنها را نابود سازد و ترس فروپاشی قریب الوقوع تمامی زیرساخت‌های حیاتی را به آنها تزریق کند.»

آمریکا در جریان جدیدترین دور تحریم‌هایش علیه روسیه بخش‌های فلزات، انرژی، معدنکاری و بخش مالی این کشور را هدف قرار داد. واشنگتن در پی این اقدام همچنین بازار بورس سهام مسکو را مجبور ساخت تمامی مبادلات تجاری بر مبنای ارزهای دلار و یورو را معلق کند.

راشاتودی نوشت این یکی از بزرگترین تحریم‌هایی بوده که آمریکا از زمان شروع عملیات نظامی ارتش روسیه در فوریه ۲۰۲۲ در اوکراین علیه مسکو اعمال کرده و طبق اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا بر تجارتی به حجم ۱۰۰ میلیون دلار میان روسیه و شرکای خارجی آن تاثیر خواهد گذاشت.

مدودف در پست خود در شبکه‌های اجتماعی درخواست راه انداختن کارزار وارد کردن «آسیب حداکثری» به غربی‌ها به جای نادیده گرفتن فشارهایشان شده و از شهروندان روسیه خواست این کارزار را عملی سازند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.