سازمان بهداشت جهانی: 28 کودک زیر پنج سال در غزه بر اثر گرسنگی جان باختند

«تدروس ادهانوم قبریسوس» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس خبری که در شبکه اجتماعی ایکس انجام شد؛ گفت که طبق آخرین آمار این سازمان، تاکنون ۳۲ کودک در غزه بر اثر سوءتغذیه جان خود را از دست داده‌اند.

خبر مرتبط
هشدار درباره وضعیت کودکان غزه/ باقی ماندن آثار جراحت‌های جنگی تا پایان عمر

سازمان ملل درباره وضعیت کودکان غزه هشدار داد و گفت: بدون آتش‌بس در غزه، نسلی از دست رفته خواهیم داشت.

او گفت که 28 تن از این کودکان زیر پنج سال داشتند و گرسنگی در غزه به خصوص در میان کودکان افزایش یافته و ساکنان این باریکه از شرایطی که به گرسنگی دسته‌جمعی نزدیک شده، رنج می‌برند.

قبرسیوس در خصوص کرانه باختری نیز گفت که از زمان آغاز جنگ غزه،  480 مورد حمله به مراکز درمانی در کرانه باختری ثبت شده که منجر به شهادت 16 نفر و زخمی شدن 95 نفر شده است؛ او همچنین گفت که شهرک‌سازی اسرائیل در کرانه باختری مانع دسترسی فلسطینی‌ها به خدمات درمانی و بهداشتی می‌شود.

خبر مرتبط
۶۴ کودک قربانی یورش اسرائیل به « النصیرات»/ خسارت بالا به زیرساختها

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که ۲۷۴ نفر در جریان حمله اسرائیل به اردوگاه النصیرات غزه جان خود را از دست دادند.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با استقبال از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر آتش بس کامل و فوری در غزه، ادامه داد: «صلح بهترین دارو برای درمان درگیری فلسطین و اسرائیل در نوار غزه و کرانه باختری است».

او همچنین از همه طرف‌ها خواست تا برای اجرای فوری قطعنامه آتش‌بس در غزه و پایان دائمی رنج میلیون‌ها نفر در نوار غزه، اقدامات لازم را انجام دهند.

در این راستا صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) نیز روز چهارشنبه اعلام کرده بود که بیش از سه هزار کودک در غزه به دلیل گرسنگی در معرض خطر مرگ قرار دارند و به دلیل حمله اسرائیل به رفح، امکان دسترسی به درمان لازم را ندارند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.