پدر رئیسی کیست و متولد کجاست؟

پس از به شهادت رسیدن هشتمین رئیس جمهور ایران زندگی خصوصی ایشان، نام پدر و اصالت پدر، نام مادر و تعداد خواهر و برادران، پدر همسر رئیسی و... مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت. جالب است بدانید گرچه سید ابراهیم متولد خراسان است اما پدر ایشان اهل یکی از مناطق محروم کشورمان است. 

نام پدر شهید رئیسی، سید حاج رییس الساداتی است که به گفته رئیس ستاد انتخابات رئیسی در سیستان و بلوچستان، پدر رئیسی اهل دشتک زابل از منطقه سیستان بود. سید حاج رییس الساداتی که از روحانیون مشهد بود، سال ۱۳۴۴ زمانی که سید ابراهیم ۵ ساله بود دار فانی را وداع گفتند.

سیده عصمت خداداد حسینی مادر رئیس جمهور شهید است که بعد از شهادت پسرش صحبت ها و خانه کوچک او در مشهد مورد توجه قرار گرفت. ایشان در قید حیات هستند. نسب رئیس جمهور شهید از هر دو طرف پدر و مادر به حضرت زید بن علی بن الحسین علیهما السلام می‌رسد. تعداد خواهر و برادران سید ابراهیم رئیسی مشخص نیست اما پس از شهادت ایشان یک برادر و یک خواهرش در رسانه‌ها حضور یافتند.

 v4ZHYxN9mv4x

آیت الله علم الهدی پدر همسر رئیسی یا پدر خانوم رئیسی است که از سال 1394 به‌عنوان نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و از سال 1384 به‌عنوان امام جمعه مشهد فعالیت می‌کند. او در سال 1323 در مشهد به دنیا آمد و 7 فرزند دارد که جمیله علم الهدی یکی از آنهاست. سکینه ریخته‌گر زاده همسر وی، صبح روز 21 خرداد 1396 بر اثر بیماری قلبی در سن 71 سالگی درگذشت. سید ابراهیم رئیسی و حسن پناهیان دامادهای آیت الله علم الهدی هستند.

شهید دکتر رئیسی در سال 1362 زمانیکه 26 ساله بودند با دکتر جمیله سادات علم الهدی دختر ارشد آیت الله علم الهدی ازدواج کردند؛ به گفته خودشان، مهریه همسرشان مهریه حضرت زهرا(س) بود. رئیسی و همسرش دو دختر دارند که هر دو دختر آیت الله رئیسی بعد از دریافت مدرک دیپلم ازدواج کردند و متاهل هستند.

 ویدیویی از مزار و سنگ قبر پدر شهید رئیسی در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام وایرال شده است و این موضوع را می رساند که حتی در زمانی که تولیت حرم دست رئیسی بوده قبر پدرش را بازسازی نکرده و قبر ایشان بسیار ساده است. قبر شهید آیت الله رئیسی، رئیس جمهور در رواق دارالسلام حرم مطهر امام رضا (ع) قرار دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.