فوری / تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه

وزارت خزانه داری آمریکا امروز از وضع تحریم‌های جدیدی علیه بیش از ۳۰۰ فرد و نهاد روسیه از جمله «بورس مسکو» خبر داد.

خبرگزاری ریانوستی گزارش داد،‌ وزارت خزانه داری آمریکا امروز چهارشنبه تحریم‌ هایی را علیه بیش از ۳۰۰ فرد و نهاد روسی اعمال کرد.

دربیانیه صادره از سوی دفتر دارائی های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) در این خصوص آمده است که «بورس مسکو» نیز در تحریم های امروز هدف قرار گرفته است.

خبر مرتبط
واکنش روسیه به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه مسکو

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه مسکو تأکید کرد: مسکو مانند همیشه، چنین اقدامات تهاجمی را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم‌ های امروز خود علیه روسیه، بیش از ۳۰۰ شخص حقیقی و حقوقی در روسیه، آسیا، غرب آسیا، اروپا و آفریقا را هدف قرار داده است.

بیانیه مذکور می افزاید: در حالی که رئیس جمهور بایدن و سران گروه- ۷ (G۷) برای نشست این هفته (به وقت محلی) در ایتالیا آماده می شوند، وزارت خزانه داری ایالات متحده در حال صدور تدابیر جدید گسترده ای است که بر اساس تعهدات گروه- ۷ برای تشدید فشار بر روسیه اجرا می شود.

ارتش روسیه ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شد.

به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته بود که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از ۸ سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌ یف قرار داشتند».

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌ های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌ اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.