عبدالله جاسبی نشان لیاقت گرفت+ عکس

عبدالله جاسبی ۸۰ ساله که از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۹۰ به مدت ۲۹ سال ریاست دانشگاه آزاد اسلامی را بر عهده داشت، بعد از پایان دوران ریاستش بر دانشگاه آزاد، عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی بود. او اما از سال ۱۴۰۰ که احکام اعضای حقوقی و حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر شد، در این شورا هیچ سمت حقیقی نیز نداشت. 

خبر مرتبط
افزایش حقوق دانشگاه آزاد 1403 چند درصد شد؟

بر اساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه آزاد، حقوق کارکنان و اعضای هیأت علمی در سال 1403 مشخص شد.

عبدالله جاسبی در دوران ریاستش بر دانشگاه آزاد، در تاریخ 19 اردیبهشت ماه سال 1374 توسط مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهوری وقت نشان لیاقت و مدیریت دریافت کرد.

 نشان لیاقت و مدیریت از نشان‌های افتخار در ایران است. بر اساس ماده ۹ آیین‌نامه اعطای نشان‌های دولتی، نشان «لیاقت و مدیریت» به افرادی اعطا می‌شود که در مدیریت یا انجام فعالیت‌های شایسته و کمک رسانی به محرومان و مستضعفان یا بهره‌برداری صحیح از امکانات یا ارائه روش‌های بدیع، موفقیت استثنایی کسب کنند.
این نشان که تا سال 1392 عمر کرد و آخرین بار توسط حسن روحانی، رئیس جمهور وقت ایران به حمید بعیدی‌نژاد (زاده ۱۹ مهر ۱۳۴۱ تهران) سیاست‌مدار و دیپلمات ایرانی که در دولت دوازدهم بعنوان سفیر ایران در بریتانیا فعالیت داشت؛ اهدا شد. برای اولین بار در 5 فروردین 1374 توسط اکبر هاشمی رفسنجانی، به محمدعلی آبادی زاده تعلق گرفت.

جاسبی بعد از دریافت نشان لیاقت، از طرف برخی مقامات مسئول پیام تبریک دریافت کرد. روزنامه اطلاعات 22 خردادماه سال 1354 یک پیام تبریک از طرف رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد چاپ کرد.

در این پیام آمده بود: «ریاست عالیقدر دانشگاه آزاد اسلامی؛ احترامأ اعطاء نشان عالی لیاقت و مدیریت از سوی مقام شامخ ریاست‌جمهوری اسلامی در ایران در سیزدهمین بهار سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی به آن‌جناب مبارکباد و از اینکه با تدبیر و شایستگی کم‌نظیر جنابعالی، دانشگاهی بدین وسعت در نظام جمهوری اسلامی پا گرفته و اهدافی بسیار ارزشمند فراسوی برنامه ریزی ها قرار دارد مزید توفیقات شما را از آستان احدیت مسئلت داریم.»

photo_2024-06-11_15-01-090

 

photo_2024-06-11_16-23-08

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.