روسیه از آمریکا شاکی شد/ دیپلمات‌هایمان پیام تهدیدآمیز دریافت می‌کنند

سفیر روسیه در آمریکا اعلام کرد که دیپلمات‌های این کشور در واشنگتن به صورت روزانه پیام‌های تهدیدآمیز دریافت می‌کنند.

سفیر مسکو در واشنگتن هفته پیش نیز با اشاره به اظهارات اخیر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا علیه ولادیمیر پوتین، همتای روس وی و استفاده از الفاظ نامناسب، گفت که بایدن با چنین ادبیاتی به تمام مردم روسیه توهین می‌کند.

آنتونوف گفت: معتقدم که چنین رفتاری از جانب هر سیاستمدار مسئولیت‌پذیری غیرقابل قبول است. گستاخی کلامی و تقلا برای بالا بردن عزت نفس به قیمت تخریب چهره رئیس جمهور ما، بازتاب خشم واشنگتن است زیرا روسیه به اصطلاح آمریکایی‌ها، «نظم قانون‌محور جهان» را به چالش می‌کشد.

خبر مرتبط
خبر مهمی که روسیه فاش کرد/ پیمان همکاری همه‌جانبه با ایران به حالت تعلیق درآمد

روسیه و ایران در سال‌های اخیر روابط نزدیکی برقرار کرده‌اند و در تلاش برای برقراری آنچه می‌گویند نظم جهانی چندقطبی است، علیه آنچه به‌عنوان سیاست خارجی مخرب ایالات متحده می‌دانند، فشار آورده‌اند.

وی تاکید کرد: وقت آن رسیده است که تشکیلات داخلی (آمریکا) با این واقعیت کنار بیاید که ما همچنان بر پایه منافع ملی‌مان، سیاست مستقل و حاکمیتی خود را دنبال خواهیم کرد. بایدن با نیش و کنایه زدن به پوتین، به تمام ملت روسیه که پشت رئیس جمهورشان هستند، توهین می‌کند.

پیش از این بایدن در جمع فارغ‌التحصیلان دانشکده افسری «وِست پوینت» گفت: هیچ سرباز آمریکایی در اوکراین نمی‌جنگد و من هم مصمم هستم که همین روند را حفظ کنم. اما قاطعانه در کنار اوکراین می‌مانیم و در رویارویی با این مردی که سال‌هاست او را به عنوان «ظالمی بی‌رحم» می‌شناسم، همچنان به حمایت از آنها ادامه خواهیم داد. نمی‌توانیم و نباید اوکراین را رها کنیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.